LL24: University biedt een bachelor in herriemakerij
Maar deze opleiding heeft een heleboel early drop-outs
Als je de jochies van University op het podium ziet, verwacht je misschien dat ze een cover van ‘Say It Ain’t So’ gaan inzetten. Ze zien er een beetje uit als drie wiskundestudenten, van die nerdy guys die heel weinig zeggen en zichzelf liever storten op een potje Dungeons & Dragons met een zelfgerolde joint. Hun vierde bandlid dat normaal onderuitgezakt op het podium zit te gamen (waargebeurd op Eurosonic dit jaar!), is niet mee. Nou ja, never judge a book by its cover, want University trekt een gigantische bak herrie open in de X-Ray.
University’s bachelor in herriemakerij is niet voor iedereen. De meeste mensen verlaten de X-Ray voordat ze überhaupt begonnen zijn aan het tentamen voor het vak ‘Introductie tot Emo Noiserock’. Je moet er ook wel van houden: het overstuurde geschreeuw van Zak Bowker, reverb die door je hele lijf dreunt, liedjes die zo vervreemdend zijn dat ze niet eens meer klinken als liedjes. Eigenlijk best lelijk dus, wat het tegelijkertijd ook zo vet maakt en ons toch bij de les houdt.
Het Moment:
Een random gast stapt voor ieder nummer het podium op met een A4’tje waar de titels van de tunes op staan gestift. ‘History of Iron Maiden pt.2,’ staat er op een gegeven moment op, en da’s misschien wel de track die het meest klinkt als een liedje. Bowker klinkt hier ZO overstuur dat je er kippenvel op de armen van krijgt.
Volg Lowlands het hele weekend via onze livestream en kijk op zaterdag 17 augustus, 22.05 uur en zondag 18 augustus, 21.10 uur naar de VPRO, NPO 3, of kijk terug via NPO Start