LL22: BADBADNOTGOOD brengt de Bravo in vervoering

Met dit Canadese jazz-trio ben je na een uur weer helemaal opgeladen

BADBADNOTGOOD zijn beslist geen jazz puristen. Als veelgevraagde producers in de hiphopwereld hebben ze een wijde muzikale blik. Zo verzorgden ze voor Kendrick Lamar bijvoorbeeld die ene heerlijke hypnotische gitaarmelodie van ‘LUST.’ En in samenwerking met Samuel T. Herring en VANO 3000 hadden ze afgelopen jaar een Tik Tok-hit met ‘Running Away’. Maar vandaag staat in het teken van hun meest recente plaat ‘Talk Memory’, een jazzfestijn dat avontuurlijk genoeg is om de aandacht er een volle zestig minuten bij te houden.

Het is een bijzonder contrast: BADBADNOTGOOD komt op terwijl ‘War Pigs’ van Black Sabbath door de Bravo schalt. Alexander Sowinski ramt oorverdovend op zijn trommels, terwijl bassist Chester Hansen en saxofonist/gitarist Leland Whitty alvast alles uit hun instrumenten persen. Maar dan wordt er een wierookje aangestoken en verschijnen er glitchy zwart-wit beelden van Joshua Tree op het scherm. Nee, dat gebeuk is van korte duur. Bij BADBADNOTGOOD kom je om te luisteren.

En om te kijken. De visuals worden live op het podium in elkaar geflanst, met een ouderwetse 16mm projector. ‘Welcome to BADBADNOTGOOD, the audio-visual experience’, stelt Sowinski zijn band voor. Een experience, dat is het goede woord. Met hun frisse kijk op jazzmuziek – ze zijn niet schuw van de nodige synth-noise, ambient en psychedelische rock-invloeden – brengen ze de Bravo totaal vervoering. 

HET MOMENT:

De trip bereikt een hoogtepunt na ongeveer een half uur, tijdens de saxofoonsolo op ‘Unfolding (Momentum 73). Met vliegensvlugge arpeggios bouwt hij de spanning op, tot de band zijn belofte inlost met een zijdezachte vierkwartsbeat. ‘Ahhhhh’. Het publiek ademt tevreden uit. Weer helemaal opgeladen.

Meer Lowlands 2022 in het dossier

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12