Het is heet in de herberg, en dat gaat alleen maar erg worden zodra de folk van start gaat. De frontman van L'appel Du Vide valt meteen op door zijn strohviool, een luid instrument dat goed past bij het uitbundige optreden van de band. Ze hebben deze set twee gastmuzikanten van Pyrolysis op het podium van tijd tot tijd, één van de laatste optreden gezien die formatie er mee stopt. Gelukkig is het afscheidsfeestje meer lach dan traan. Naast strohviool luisteren we ook nog naar gitaar, drums, afwisselend sax en klarinet en een gespecialiseerde backing vocalist, plus bouzouki en accordeon wanneer de lieden van Pyrolysis aansluiten. Een waslijst aan instrumenten voor een waslijst aan liedjes.
De aanvang is een tikje klezmer, 'Paralyzed' bevat dan weer een dromerige meerstemmigheid die uitmondt in een luidkeelse "aiaiai!", en dan is er een wending die ik niet zag aankomen: een teder rockliedje over samen naar de bios gaan, getiteld 'Cinena Man', en het zal ook niet het laatste nummer zijn van dat stempel. Met een meer thematische dan muzikale rode draad van verbondenheid sluit het echter prima aan in het repertoire.
Een ongepolijst herfstliedje om bij te slijpen (en daarmee bedoel ik de dansstijl, niet herbewerken) lokt slechts één paartje uit, maar er is dan ook tegelijk met het optreden een balfolkworkshop gaande. Voor iedereen die niet houdt van zwijmelen heeft 'Surfing Gypsy' daarentegen centraal motief dat een steeds opzwependere uitvoering krijgt.
Hierna komen de heren van Pyrolysis erbij voor een blote voeten stamper waarbij de drummer z'n best mag doen, en gaan daarna de mensjes van L'appel Du Vide even af voor een slokje water. Het Pyrolysis duo doet nu een vrolijk liedje over een goedhartige kluns, maar hebben wel het mindere nieuws dat zij nog het enige overblijfsel van de formatie zijn. Hopelijk vinden ze snel een vervolgproject, want het zijn charismatische muzikanten.
De hoofdact keert terug met een doorsnee opwarmer, waarna de vrouwen het voortouw in het suikerzoete 'Shakesperean Love' (geïnspireerd door een mantarog uit een droom), waarbij geheel inn thema Cupido een verschijning maakt. Het loopt wat leeg, dus met wat aurale caffeïne in de vorm van het uptempo 'In The Woods' weten ze weer wat publiek terug te halen. Het kluchtige 'Loose Laying Tiles' is een relateerbare ervaring voor iedereen die ooit een huisrenovatie heeft gedaan, en 'Sharky' slaagt erin folk met gabber te kruisbestuiven.
Overige hoogtepunten: een dame die met een waaier groter dan haarzelf de muzikanten koel poogt te houden, een polka als toegift, de frontman die zijn strijkstok verruilt voor tokkelen als ie van het podium springt, een adempauze met ukulele, een chappeloise met een minimum aan deelnemers, en een finale waarin het octet (Pyrolysis meegerekend) een Nederlands stuiternummer opvoert waarvan het fantasievolk de lucht in gaat. Hoge energie, lang volgehouden. Celtic Constellation speelt even verderop een lieve set die meer cirkeldans dan cirkelpit is, welke onze fotograaf ook nog mee kon pakken.