Zondag 1 oktober 18:30 en dinsdag 3 oktober 09:30 - Bespeling Stadhuiscarillon Stadhuisplein: De beiaardier laat ieder jaar toepasselijke klanken neerdalen op de feestvierders die zich tijdens het Leidens Ontzet rond het stadhuis bevinden. Het stadhuiscarillon bestaat uit 49 klokken waarvan de zwaarste klok maar liefst 6.000 kilo. Hoe zou dat klinken?
Maandag 2 oktober 21:30 – Hard Voor Weinig in Resistor: Deze hardcore punkband laat duidelijk zien dat er genoeg is om boos om te zijn. Even lekker moshen, zweten en beuken in de Resistor. Aanrader.
Maandag 2 oktober 19:30 – FunkedUp in De Nobel: We gaan van punk naar funk. Met deze brede programmering kan je je de hele avond vermaken in De Nobel. Met onder andere Psychedelische Thai funk van YĪN YĪN, onze Leidse trots De Nachtelijke Escapades en de old-school psychedelische rock van Cocobolo.
Maandag 2 oktober 23:00 – 3 oktober weekender Malugi in De Wibar: Een proper rave verzorgd door DJ’s die de scene van binnen en van buiten kennen. Met als ster van de avond Malugi, die met zijn hard-trance de tent maar al te graag afbreekt.
Dinsdag 3 oktober 15:00 - Zeemanskoor Rumor di Mare in de historische haven van Leiden: Dit zeemanskoor uit Leiden onderscheidt zich zowel nationaal als internationaal door een eigenzinnig en uitgebreid repertoire. Met traditionele shanties en zeemansliederen zullen deze zeebonken te vinden zijn op het galgenwater, een betere locatie kan natuurlijk niet.
Dinsdag 3 oktober 20:00 – Banda ¡Carumba! in Bierlokaal de Veste: Met een heerlijke mix van verschillende stijlen zoals: rumba, reggae, Catalaans, Mediteraans en corazon laat Banda Carumba je dansen. Met de heupen los dus.
Zaterdag 7 oktober 20:30 – Teus Nobel | Acoustic trio – After Hours in Hot House Jazz: Trompettist en Edison winnaar Teus Nobel komt zijn negende en nieuwste album After Hours spelen. Deze productie legt veel nadruk op de ‘American jazz standards’ en is gemaakt naar aanleiding van het 40-jarig jubileum van het in 1983 uitgebrachte Someday My Prince Will Come van trompettist Chet Baker.
Zondag 8 oktober 15:00 - Dzambo Agusevi Orchestra in muziekpodium de X: Met tien man sterk komt Dzambo Agusevi Orchestra met Balkanbrass de X omverblazen. Voor de tweede keer ooit terug in Nederland voor een eenmalig concert in Leiden. Mis dit niet.
Vrijdag 13 oktober en zaterdag 14 oktober – Wibar Digitaal in Wibar: Het gehele elektronische muziekspectrum wordt dit weekend ontdekt in de Wibar. Van live performances tot DJ-sets van gerenommeerde DJ’s van over de hele wereld. Programmering van de hoogste kwaliteit in het danswalhalla van Leiden.
Zaterdag 14 oktober – Knotenpunkt in de Oude Sterrenwacht: Vier kunstenaars vullen de Oude Sterrenwacht tijdens de museumnacht met psychedelische noise en ambient. Met geluid afkomstig van on- en gebruikelijke instrumenten.
Zaterdag 21 oktober – Prins S. en De Geit in De Nobel: Deze Haagse band komt naar Leiden om een mix van poëtische rap en elektronische muziek in een experimenteel jasje te performen. Het album Rood Staan Hard Gaan gaat hard, net zoals de band zelf, hier wil jij bij zijn.
Zondag 29 oktober - Eiko Ishibashi bij Leids Film Festival: Japanse componiste Eiko Ishibashi (van de Oscargenomineerde soundtrack van Drive My Car) komt naar LIFF om live haar score te spelen bij de film: Gift van Ryûsuke Hamaguchi.