Naar eigen zeggen reduceert Slomatics riffs tot “de oerstaat van heaviness”. Dat klinkt heel overweldigend, al lijkt de band het de eerste twintig minuten haast te begeven onder het gewicht van de muziek. Het klinkt loodzwaar en de instrumenten worden flink te grazen genomen, maar zelfs voor sludge/doom begrippen gebeurt er weinig. Dat verandert als er na een kwartier steeds meer Black Sabbath-achtige blues riffs de kop opsteken. Hiermee wordt de interesse weer enigzins gewekt en voorkomen ze dat de muziek uitzichtloos voort dendert.
Zorgden in 2015 de Fortarock posters met Dying Fetus voor enige ophef, dit jaar laat de bandnaam Wiegedood weinig aan de verbeelding over. De Vlaamse band ontstond na het overlijden van vriend en muzikant Florent Pevée (Kabul Golf Club/The Rott Childs), en aan hem werden de drie albums van de De Doden Hebben Het Goed trilogie opgedragen. Ieder deel kon rekenen op lovende recensies. Vandaag laat de band zien waarom: de muziek is hard, intens en bovenal ook goed doordacht. Hoewel de band te boek staat als black metal halen de muzikanten ook veel elementen uit de post- en doommetal, waardoor het geheel spectaculair blijft. Wiegedood sleept je aan de haren door hun zorgvuldig uitgekiende wereld, en we hopen dat ze dat nog tot lang na het afronden van hun trilogie blijven doen.
Weinig bands konden bij hun aankondiging voor Soulcrusher op zo veel enthousiaste reacties rekenen als Inter Arma. En terecht: is er iemand die hun ep The Cavern kan luisteren zonder onder de indruk te raken? Het vijftal, aangevuld met een muzikant op een theremin, sluit mooi aan op Wiegedood: minder hard en intens, maar met meer prog-elementen. Toch begint Inter Arma lang niet zo indrukwekkend als op cd. De subtiele lijnen en vooruitstrevende geluiden hebben plaats gemaakt voor een flinke bak energie, waardoor de band een stuk rommeliger klinkt. Gelukkig is er halverwege een rustmoment, waarin de band zich herpakt: vol overtuiging zetten ze ‘The Paradise Gallows’ in, het titelnummer van hun laatste plaat. Er volgt een tweede helft waarin veel nieuwe fans gemaakt worden.