LL22: Enkel positieve vibes bij Soichi Terada
Oosterse discohouse met een onafgebroken glimlach
Soichi Terada is de jeugdigste 57-jarige ter wereld. Daar is de hele X-Ray tent het vanaf de eerste klanken mee eens. De houselegende is de vleesgeworden positieve vibe. Als hij iets laat horen wil hij het liefst iedereen op de schouders tikken: let op, hier komt weer zo’n euforische klank, hier komt weer zo’n catchy zanglijntje uit m’n thuisland. Hij houdt een apparaatje in de lucht waarmee hij telkens een zwierig geluidje toevoegt. Terada houdt graag dezelfde melodieuze mood vast.
Het is moeilijk voor te stellen dat de Japanner eigenlijk al was gestopt. De underground legende was in 1989 oprichter van Far East Recording omdat hij z’n eigen house nergens kwijt kon. Hij ging ook aan de slag in de game-industrie, waarvan de sound ook in Biddinghuizen te horen is. Op- en aflopende bliepjes, maar dan zonder de graphics van Ape Escape of welk spel dan ook. Zijn tweede leven werd ingeluid door het Nederlandse Rush Hour-label dat, samengesteld door Hunee, Sounds From The Far East uitbracht met onder andere Terada’s werk. Het zorgde ervoor dat de Japanner zijn gear weer afstofte en het touren en releasen voortzette.
De houseset van de Japanner is evengoed een discoset. Denk: het synthloopje à la Groove Is In The Heart. Dat aangevuld met een stel tropische damesvocalen, een verdaald panfluitloopje, opzwepende piano. Zonde dat zijn set er na drie kwartier al op zit. De X-Ray was nog lang niet klaar met deze welkome zonnestraal.
HET MOMENT:
Gaat hij hem nou echt inzetten? De klanken neigen naar ‘I Was Made For Loving You’. En dan zet hij de Kiss-classic even vol aan, wel afgewisseld met glasgetik en bliepjes uit eigen land. De grijns van de Japanner blijkt toch nog groter te kunnen.
Meer Lowlands 2022 in het dossier