'531' van Sebas van der Donk
Een lied én een score die blijft hangen
Acteur en theatermaker Sebas van der Donk maakt met ‘531’ zijn muzikale debuut. Wat begint als een persoonlijk verhaal over zijn Cito-score, moet uitgroeien tot een breder geluid over determinatie, zelfbeeld en het onderwijssysteem. Vanavond, 10 juli, lanceert hij de single live in het Toon Hermans Theater in Sittard tijdens de Week van de Limburgse Popmuziek.
‘531’ is een sobere, maar krachtige debuutsingle. In een stijl die balanceert tussen Nederlandstalige pop en kleinkunst, zingt Sebas van der Donk over de stempel die een getal je kan geven. De productie is minimalistisch maar doet wat het moet doen: een goede beat zorgt voor een catchy geluid en veel ruimte voor zijn stem, die afwisselt tussen zang en rap.
Wat vooral raakt is de directheid van de tekst. Geen wollige omwegen, maar een duidelijk verhaal dat recht doet aan het onderwerp: het blijvende effect van gelabeld worden op jonge leeftijd. Tijdens het schrijfproces ontstond ook het idee voor een nieuwe voorstelling die Sebas in 2027 gaat maken: ‘Niet zo Slim’, een voorstelling over het stigma rondom het vmbo en het hardnekkige gevoel van “niet slim genoeg” zijn.
Met ‘531’ wordt duidelijk dat Van der Donk een verhaal heeft om te vertellen met zijn muziek. Een goed debuut dat nieuwsgierig maakt naar wat nog komt, zowel muzikaal als inhoudelijk.
(Fleur Giesen)