3voor12 Zeeland

Tweede editie van "’t Sah Wèh" wederom een succes

Zeeuws dialect en jong talent op vrijdagavond in 't Beest

Het Zeeuws dialect is voor velen in onze provincie geen onbekende. Zeeuwse muziekacts die ons dialect omarmen, zijn er een stuk minder. Het collectief Tweedehands bracht vorig jaar het festival "’t Sah Wèh" tot leven bij podium 't Beest in Goes en komt deze vrijdagavond met een tweede editie. Op het affiche: Surrender, Lords Corner, De Slikscheppers én Tweedehands. 

De avond start met Lords Corner, een band met eigen liedjes, die hun allereerste optreden ooit geeft. De bandleden staan allemaal nog wat ongemakkelijk op het podium, kijken onwennig om zich heen en missen nog weleens een inzetje of een akkoord links of rechts. Een prima opener van deze avond, want het publiek is hier wel voor te porren. Volgende optreden bij een bandcompetitie?! 

De Slikscheppers is ook zo'n gezelschap met nog maar weinig speelervaring. De leadzanger heeft zijn gitaar thuisgelaten en neemt naast de zangpartijen, ook de schep-partij voor zijn rekening. Een selfmade schep met een stel veters vormen het geheel. Deze act gaat eerder voor covers met Zeeuwse teksten en dat gaat best aardig. 

Introductie is niet meer nodig als Surrender de bühne opkomt. Een uurtje meezingen met de klassiekers van Surrender, met uiteraard 'Meriete', 'Zeeuwse Klei' en 'Rooie Jan'. Ook zitten er wat recentere nummers in de set en is er zelfs ruimte gemaakt voor wat korte solo's. Toch mooi dat zo'n act die al tientallen jaren meegaat (al dan niet met een vernieuwde bezetting), zichzelf herontdekt. Tof! 

De headliner en tevens mede-organisator van "’t Sah Wèh" is voor de heren van Tweedehands. Riepen we vorig jaar nog gekscherend; Volgend jaar Hrieps?, is dat in 2025 werkelijkheid geworden en staan ze over een paar weken op de bühne bij Grijpskerke. Vanavond spelen ze uiteraard alle liedjes van hun live-album, met uiteraard liedjes in het Zeeuws dialect. Toch mooi?! Een crowdsurfer doet nog zijn ronde door de zaal, het bier vloeit rijkelijk en het publiek? Dat doet ook bij de laatste act nog volop mee. 

Op naar volgend jaar voor een nieuwe editie van "’t Sah Wèh".

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12