LL23: Amber Arcades opent droompaleizen

Vele veranderingen hebben een kloppend einde

Een van de beste, meest logische double bills van het jaar bestond uit Amber Arcades en Robin Kester, twee frontvrouwen uit de top van de Nederlandse scene die zelfverzekerd de internationale podia kunnen betreden met hun in electronica gedoopte indiepop. Waarom Kester niet op Lowlands staat kan zelfs de meest geavanceerde AI-bot niet uitleggen, maar gelukkig is Annelotte de Graaf wel welkom op de planken.

De focus ligt deze vroege middag in de India-tent op Barefoot On Diamond Road, het album dat dit jaar is verschenen. Met ‘Diamond Road’ komt de dromerige kant van deze plaat meteen naar voren. Op plaat wordt dit rustiger werk aangevuld met klassieke instrumenten als cello en harp, maar nu doet De Graaf het in de indiegitaaropstelling. Deze kant biedt kansen voor de band die daardoor een meer gevarieerde set krijgt. Het legt meer nadruk op de zang van De Graaf, wat ze zeker kan dragen.

Het werk van de eerste twee platen wordt wel iets dwingender gespeeld. Puntige nummers als ‘It Changes’ en ‘Fading Lines’ lenen zichzelf daar meer voor. Toch nestelt de nieuwe kant van Amber Arcades zich zelfverzekerd genoeg in de set, die daarmee mooi in balans blijft. De Graaf heeft er aardig wat verkenningstochten op zitten. Ze hopte van het ene Britse label (Heavenly) naar het andere (Fire records). Ze verhuisde van Utrecht naar Amsterdam. En vond nieuwe muziekstijlen om het voor zichzelf interessant te houden. Het is allesbehalve versplilde moeite gebleken.

HET MOMENT

‘It Changes’ en ‘Fading Lines’ hebben hun waarde als live-favorieten al bewezen. Extra fijn dat het nieuwe ‘Odd To Even’ met een smachtende De Graaf in dezelfde categorie blijkt te zitten.

Kijk hier het hele concert van Amber Arcades terug op de Lowlands playlist van ons 3voor12 Youtube kanaal.

Volg Lowlands het hele weekend via onze livestream en kijk op zaterdag- en zondagavond alle hoogtepunten in de Lowlands-uitzendingen op NPO 3

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12