ESNS23: Katie Koss verzorgt een prima amuse

Groningse zangeres trapt af met vocale franje en gitaarsolo’s

Oef, het zou je maar gebeuren. In oktober, toen Katie Koss als onderdeel van de Popronde het land doorkruiste, werd ál haar gear gestolen. Gewoon, uit een geparkeerd busje in een Groningse parkeergarage. Via een GoFundMe-campagne werd tot haar eigen verbazing binnen een dag 5000 euro opgehaald, genoeg om nieuwe instrumenten van te kopen. Een mooi moment van solidariteit in de Nederlandse muziekscene. 

Als Katie Koss vandaag nog voor etenstijd Noorderslag aftrapt, staat het podium gelukkig dus weer vol. Terwijl de eerste festivalgangers de entreehal binnendruppelen, krijgen ze meteen een amuse van lichtvoetige jazzpop voorgeschoteld. Emotionele, bespiegelende liedjes over zelfvertrouwen, persoonlijke groei en het al dan niet voldoen aan de juiste schoonheidsidealen.

Live worden die omlijst door een viertal muzikanten, die trouwens stuk voor stuk een fraaie jazzy solo in de vingers hebben. En zelf is Koss ook niet vies van een feestelijke uithaal of een partijtje scatten. Tussen al die franje door benadrukt Koss nog even: “Als klein meisje heb ik vaak gehoord dat ik mijn borsten bedekt en benen gesloten moest houden voor waardering. Ondertussen weet ik beter. Laat dit empowering zijn.”

Koss komt het krachtigst over als ze het klein houdt. Want als ze het akoestische ‘I’ll Move On' opdraagt aan de situatie in Oekraïne – het land waar haar ouders vandaan komen – weet ook wie net binnenloopt dat het tijd is om zijn mond te houden. En met het prachtige a capella van ‘Pretty Girl’ weet ze voor eventjes de hele hal te vullen.

Het oordeel: Lichte kost, maar Katie Koss is een prima amuse.

Het nummer: ‘Pretty Girl’

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12