3voor12 Gelderland

Nederland in lockdown: De Niemanders heten je welkom in je Kopfkino

Nieuwe single bajesproject van Rocco Ostermann en Wout Kemkens

Rocco Ostermann en Wout Kemkens (Donnerwetter en Shaking Godspeed) speuren als embedded musicians gevangenissen af naar bijzondere verhalen en muzikanten, met als een van de uitkomsten o.a. het in mei 2020 verschenen album De Niemanders.

“Het suckt me levenloos en ’t voelt eindeloos,
ik draai m’n rondjes in die betonnen tyfusdoos
Het gaat maar door en door en door en door...”

“Het heeft ons bij de ballen, met z’n allen alleen.
We rijgen de dagen als doffe kralen aaneen.
En nog een dag, en nog een dag en nog een dag...”

De voorgaande zinnen komen uit het lied ‘Kopfkino’ van De Niemanders. Het is juist nú de nieuwe single van De Niemanders, want de samenleving heeft zelden zoveel raakvlakken gehad als met het leven binnen de muren van de gevangenis: lockdown, avondklok, gekmakende sleur en isolement.

In de bajes is er elke avond, jaar in jaar uit, een avondklok. Iedere dag weer tussen vier muren met je eigen ‘Kopfkino’. Continu diezelfde gedachtenfilm, steeds hetzelfde script dat blijft spoken. Juist over dat gevoel schreven Wout en Rocco met gedetineerde Edwin het nummer Kopfkino.

Elke dag dezelfde geluiden. Elke dag die kolkende eenzaamheid. De deur gaat alleen open voor een bewaker of PostNL-bezorger. De kopzorgen over het voortbestaan van je bedrijf, klinken door als het getik op de verwarmingsbuis van een gedetineerde een cel verderop. De talkshows en talentenjachten op TV zijn geestdodend, maar maken je hoofd niet leeg. Je zit met een grote zak ‘poepcorn’ in je eigen ‘Kopfkino’. De thuisbioscoop tussen je oren.

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12