After Edisons: Garrix met live-visuals naar Pinkpop

En Broederliefde onthult het plan voor hun show in het Kasteel

Redactie 3voor12 ,

13 februari werden de oudste muziekprijzen van Nederland uitgereikt: de Edisons. Roosmarijn belde in de uitzending van 3voor12 Radio met een aantal winnaars. Een sommige hadden mooi nieuws. De winnaar van de Edison voor beste song, dj Martin Garrix, werkt bijvoorbeeld met 14 man aan een nieuwe live-show voor onder andere zijn Pinkpop-optreden. Maar ook Broederliefde had interessant nieuws.

'Het team en de visualman spelen direct in op wat ik doe, eigenlijk treden zij ook op.' zegt Garrix tegen Roosmarijn in 3voor12 Radio. 'We gaan in april twee weken lang een repetitieruimte huren zodat we kunnen oefenen, oefenen en oefenen.' Dat wordt dus echt iets bijzonders daar in Landgraaf. Luister voor zijn complete plan het hele gesprek hieronder.

Broederliefde won de belangrijkste Edison: die voor beste album van het jaar. Daar waren ze uiteraard heel blij mee, maar ze lichtten ook meteen een tipje van de sluier op over hun grootste show ooit: 29 april in het Kasteel, het voetbalstadion van Sparta in hun eigen wijk Spangen. Hun Kasteelshow gaan ze chronologisch opbouwen. Ze beginnen bij de eerste mixtape uit 2012 en spelen dan richting de grote hits die iedereen kent naar het einde van de show. 

En huh? Fresku trad op als Douwe Bob? Deze stunt was een van de hoogtepunten van de avond:

Ook opvallend: Martin Garrix was ook genomineerd in de categorie Dance, samen met Weval en Sam Feldt. Maar die Edison ging aan zijn neus voorbij, want Weval mocht hem ophalen. 

Dit zijn alle winnaars van de Edisons op een rij: 

OEUVREPRIJS: Anouk
POP: Douwe Bob - Fool Bar 
ROCK: Kensington - Control 
HIPHOP: Rotterdam Airlines - Gate 16
DANCE: Weval - Weval 
ALTERNATIVE: Klangstof - Close Eyes To Exit 
NIEUWKOMER: Indian Askin - Sea Of Ethanol
VOLKSMUZIEK: André Hazes Jr. - Leef 
VIDEOCLIP: Typhoon / Regisseur Ivan Barbosa - We Zijn Er
ALBUM: Broederliefde - Hard Work Pays Off 2
SONG: Martin Garrix ft. Bebe Rexha - In The Name Of Love