BKS22: Meskerem Mees scoort de katerbonus
Tedere anekdotische folksongs uit België
Ze hebben hier op Best Kept Secret elke dag een golden hour dj-set ingepland, bij zonsondergang. Goed bedacht, maar ervaren festivalgangers weten dat het echte gouden uurtje in een driedaagse marathon plaatsvindt op zondag om 13.00 uur. Dan kun je een speld horen vallen, krijg je al een ovationeel applaus voor het voorstellen van je cellist en moeten mensen lachen om dingen die helemaal niet grappig zijn. Kom je dan met kraakheldere akoestische folksongs, dan hangen mensen aan je lippen.
Niet dat Meskerem Mees dit specifieke tijdslot nodig heeft om dat voor elkaar te krijgen. De Belgische zangeres brengt namelijk die reputatie mee, en is dan ook een logische match met dit uur. Een dik jaar geleden verscheen de geboren Ethiopische plotseling op het toneel. Ze won de Humo Rock Rally en scoorde een soort van hitje met debuutsingle ‘Joe’. Dat is behoorlijk opvallend, want het klinkt als een vergeten folksong uit het Laurel Canyon van de jaren zestig. Het liedje is ook nu een van de hoogtepunten. Het is een anekdotisch liedje over een man die terugkijkt op een stukgelopen relatie, die zich bezint op de keuzes die voor hem liggen. Meskerem Mees vertelde er in een interview over dat ze ook haar eigen levenskeuzes erin herkent: welke keuze maak je op een kruispunt in het leven.
Mooi om te zien hoe Meskerem Mees het moment bespeelt, schijnbaar achteloos. Oh, jullie zijn aandachtig? Wat nou als ik nog zachter ga tokkelen? Als ik fluister-zing? Ah, jullie volgen me nog steeds? Nog wat gedetailleerder? Komt voor elkaar. ‘You may be good at reading poetry but if your heart is made of steel, what's the deal?’, klinkt het als een mantra. Ze gaat heel stiekem een heel liedje over haar tijd heen. Gelukkig doet op dit vroege uur daar niemand moeilijk over.