3voor12 Tilburg

HBA On Tour brengt energieke rocktalenten naar Tilburg

Herman Brood Academie en Hall of Fame bieden drie jonge bands het podium

Het is een rustige donderdagavond bij de Hall of Fame, maar daar denken de bands Daddy Unchained, Daytime Lingerie en The Veins echter anders over. Vanavond geeft de Hall hun podium aan HBA On Tour, een initiatief waarmee de Herman Brood Academie hun getalenteerde bands de kans geeft om een aantal shows door heel Nederland te spelen. Ondanks de lage opkomst, spelen de drie bands er vanavond niet minder goed op. 

Met harde gitaren opent Daddy Unchained de avond, de band wisselt in nummers vaak van snelheid in het ritme. Hierdoor bindt Daddy Unchained zich niet aan één genre. Het is een afwisseling tussen meeslepende rock, schurende metal en door de snelle instrumentale stukken en schreeuwzang hier en daar ook een vleugje punk. In de zaal is de zang vaak onverstaanbaar, wat ervoor zorgt dat het instrumentaal nog harder door de Hall galmt. De drummer gaat flink tekeer, zelfs zo hard dat een van de bekkens van de drums af vliegt. Daddy Unchained staat nonchalant op het podium en ze zijn niet vies van een beetje zelfspot tijdens het optreden, hun manier van spelen past goed bij de muziek die ze maken. De band kondigt het einde van hun optreden aan: “Veel plezier bij...!” 

De tijd is aangebroken voor Day Time Lingerie. Deze rockband vertraagt het tempo een beetje in vergelijking met de eerste band, maar dat maakt de muziek niet minder hard. Ook hier is de zang minder te horen, maar met hun catchy rockende geluid, verrassende punky hooks en poppy vocalen weten ze de paar mensen de zaal toch in beweging te krijgen en bewijzen ook zij zich niet aan één genre te binden. De band heeft dezelfde sound als een classic zeroes rockband en zou zeker niet misstaan op de line-up van een zonnig festivaldagje.

Als afsluiter van de avond heeft The Veins een gezonde dosis energie meegenomen. Luide gitaren, harde drums en een krachtige stem vullen de Hall of Fame met een stevig garage geluid. Waar de vorige band hun inspiratie lijkt te halen uit de zeroes, hecht deze band zich meer aan de rock uit de jaren ‘80/’90 met vooral vocalen die iets weg hebben van de rauwe stem van Robert Plant. De zanger paradeert over het podium en laat danspasjes zien die de mensen in de zaal aansteekt om ook wat meer te bewegen. Het is te zien dat de bandleden goed op elkaar zijn ingespeeld en zo zorgen voor een goede afsluiter voor HBA on Tour in Tilburg.

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12