LL25: Goldkimono omarmt de dadpop
Luchtige aftrap van de Alpha
De vorige keer dat Goldkimono op Lowlands speelde (als invaller in de Lima, een klein tentpodium) hoorde frontman Tienus de dag ervoor dat hij vader zou worden. Drie jaar later staat de band op vrijdagmiddag op hoofdpodium Alpha. ‘Inmiddels ben ik mijn coolheid wel kwijt en maak ik dadrock’, verontschuldigt Tienus zich. En ook weer niet: hij ownt het en speelt een mierzoete ode aan zijn twee jaar oude dochtertje, met twinkelende hartjes op het LED-scherm en een rug-tegen-rug-gitaarsolo. ‘Je gelooft het niet, maar ik weet nu net dat ik nóg een dochter krijg! Ik moet hier maar niet te vaak spelen…’
Nu is Goldkimono nooit een ‘coole’ band geweest. Weet Tienus vast zelf ook wel. Geeft ook niet, we kunnen niet allemaal hip zijn. De kracht van Goldkimono zit hem nou juist in het luchtige, een roze-broeken-zomeravondvibe, geaccentueerd door een dieprode zon die op het scherm achter de band schijnt. Catchy liedjes als ‘To Tomorrow’ en ‘Morning Sun’ gaan over opstaan met de intentie het beste van je leven te maken. Het voelt als van die typische backpackerspop, maar wel voor mensen die alleen maar dromen van reizen. Het nieuwe liedje ‘Lifetime’ moedigt aan om je scherm los te laten, het doomscrollen in te ruilen voor het echte leven. ‘Look up!’
Wezenlijke dingen, maar al die positieve boodschappen verpakt Goldkimono wel in tenenkrommende one-liners als ‘don’t change the world, just change your socks’. In nieuwe liedje ‘Do You Remember’ zet gitarist Ocker Gevaerts de dadrock-opmerking van eerder luister bij met een onmiskenbare Dire Straits knipoog. Wel grappig dat Goldkimono in de tekst knipoogt naar Talking Heads’ ‘Burning Down The House’, terwijl het kersverse ‘This One’s On The House’ daar muzikaal juist weer op lijkt. Maar dan net even wat minder scherp. Tja, de frisheid is er wel zo’n beetje af bij Goldkimono, en die Alpha is wel heel erg groot voor deze vederlichte pop. Met een bescheiden glimlach zendt Tienus ons het weekend in. Zeg, er schijnt ergens een nieuwe shotjesbar te zijn op het terrein, weet iemand waar die is?
HET MOMENT:
Het meest energieke nummer van de set, het wederom zeer zachtaardige 'Electric Swing'.
Kijk hier het hele concert van Goldkimono terug op de Lowlands 2025 playlist van ons 3voor12 Youtube kanaal.
Volg Lowlands het hele weekend via onze livestream en kijk op zaterdag 16 augustus, 22.09 uur en zondag 17 augustus, 22.06 uur naar de VPRO op NPO 3, of kijk terug via NPO Start.