Een uitverkocht dB’s, grotendeels gevuld met oudere jongeren, stuk voor stuk getrainde muziekliefhebbers, dan weet je al wel dat er een bijzondere avond in het verschiet ligt. De line-up met Green Hornet, GEM en zZz is dan ook een mooie flashback naar de goede oude tijd van pak 'm beet 2007.

Het moet vorig jaar ergens zijn geweest, dat bij ontwerpbureau Loudmouth een oude poster boven water kwam, met dezelfde triple bill, destijds in Vera in Groningen. Dat riep warme gevoelens op: zou het niet leuk zijn om dit nog eens te doen? Het idee werd een plan en het plan werd een blast from the past om niet snel te vergeten. De drie bands voeren bij daglicht op zijn best een sluimerend bestaan, maar als de nacht valt gaat de motor van de rock 'n roll vol aan.

3voor12’s Atze de Vrieze stond hier al uitgebreid stil bij de show van GEM, de band die opkwam toen hijzelf ook als muziekjournalist actief werd en destijds ook met GEM sprak. Onze schrijver Albert Faber keek ook naar de shows van Green Hornet en zZz.

Green Hornet trapt af met een korte, intense set vol gruizige reverb gitaar, smerig orgel en denderende drum. Het orgeltje staat onhandig laag, maar dat oogt wel lekker energiek. Er wordt een nummer aangekondigd als "deze is uit de oude doos" en dat is bij Green Hornet vrij letterlijk de hele set, want dit komt direct uit de oersoep van de rock 'n roll, uit de moddersloten van de vroege hardrock, uit baarmoeder van de blues. Het is rauw, ranzig en puur. Het duurt nog geen drie kwartier, maar het is met een intensiteit van een hele werkweek. Wat een feest om Green Hornet weer te zien spelen.

De band zZz is nooit echt gestopt, maar het is wel verdomd lang geleden dat we ze op het podium zagen. Vrijwel jaarlijks spelen ze op het eigen Sleazefest en dit jaar komt er zowaar weer een nieuwe plaat uit, de eerste in tien jaar. zZz is een tweemansformatie met drum en orgel. Björn en Daan zijn zo'n beetje de uitvinders van de tweepersoons sleazerock en vuige sleaze it is, een knetterend vol uur lang. 

Björn is verreweg de hardst werkende man van de avond, met bakken vol bewondering (en hopelijk een handdoekje in de kleedkamer) als oogst. Orgelman Daan geeft een masterclass raggen op de Hammond, voor iedereen van Emmen tot Surhuisterveen die ooit op orgelles moest en nu ontdekt hoe dat ook anders had gekund. 

Prijsnummer 'Ecstasy' is genadeloos. Meer dan ooit valt op hoe stevig repetitief zZz is, sommige nummers zouden prima een half uurtje door kunnen gaan. De vocalen zijn gedrenkt in meer echo dan X en Meta bij elkaar. Het is gruizig, het is smerig, maar ook super geconcentreerd, retestrak en minutieus uitgevoerd. zZz is gemaakt voor de stroboscoop, die dan ook ruimschoots aan staat. 

Deze avond was een cadeautje van het verleden, maar vooral een tijdloos monument van bands die we missen of veel te weinig zien. Benieuwd welke oude posters er nog meer in de archieven van Loudmouth liggen.

Gezien: Green Hornet, GEM en zZz, zaterdag 1 maart @ dB’s, Utrecht