Videorelease van Engel
Een ode aan de hiphop
Engel is onderweg naar zijn album Veertig dat in mei gaat verschijnen. Voordat het zover is brengt hij met RBDjan en Extince de single Kleine Jongen 2 uit. De ‘2’ is misschien bedoeld om het onderscheid te maken met die andere Kleine Jongen, maar dat is geenszins het geval. In 2008 heeft Engel ook al een eerste deel gemaakt, wat niets met de Kleine Jongen van André Hazes sr. heeft te maken.
Dat Kleine Jongen 2 op Veertig komt, is niet zo verbazingwekkend, want de drie rappers brengen met Kleine Jongen 2 een ode aan hiphop, dat dit jaar zijn vijftigste verjaardag viert. Op een soulvolle beat blikken de drie gepassioneerd terug naar hoe het voor hen, als kleine jongens, allemaal is begonnen. Uiteraard zit er een voorgeschiedenis. Bij Kleine Jongen in 2008 is Engel enorm trots dat hij met Diggy Dex en Def P. mee heeft kunnen laten doen. ,,Mijn eerste samenwerking met jeugdheld Def P”, zegt hij hierover. De Osdorp Posse is één van de bronnen waar de liefde voor de hiphop is ontstaan. Ook van dit nummer is een clip gemaakt. Op deel twee is er een miniclip gemaakt, waarbij het decor een voormalige school waar Engel zelf op school heeft gezeten.
,,Voor de clip van Kleine Jongen 2 ben ik teruggegaan naar mijn middelbare school. Ik slenterde standaard door deze gangen met een walkman. Mooi om even terug te zijn op de plek waar mijn liefde voor hiphop begon”, zegt Engel over de miniclip. De video is gemaakt door Axel van Dijk in samenwerking met Caine Ruiz.