Midvoor staat… hé, is dat de zangeres? Maar waarom zingt ze dan tweede stem? Zingt ze soms mee met een opname? Nee, de leadzang komt van drummer Fay Arapatsani. Een drummende zangeres: het Phil Collinscliché ligt voor de hand, al zou Meg White ook kunnen – dat is al passender. De gitarist en de bassist hebben een goede klik en werpen elkaar bemoedigende blikken toe.
De achtergrondzangeres zingt regelmatig een hogere tweede stem bij Fay, die trouwens ook een hoog bereik heeft. Hun melodieuze stemmen passen goed bij elkaar. De backing vocaliste draagt een mooie, meerlagige rok met een mysterieus patroon.
Melange en mythologie
Het geluid van Fay + The Maenads is interessant en moeilijk te omschrijven. Het bevat elektropop en psychedelische rock, en daarnaast ontmoeten Kate Bush plus Florence + The Machine Evanescence. Het is een veelzijdige muzikale melange die een breed publiek kan aanspreken.
Voor wie zich, net als ik, afvraagt wat Maenads zijn: die komen uit de Griekse mythologie. Het zijn de belangrijkste bacchantes, de bezeten volgelingen van wijn- en dansgod Dionysos. In vervoering dansen zij wild en geven zich over aan uitspattingen van grof geweld, seks, drank en verminking - denk aan Donna Tartt’s The Secret History. Een stoere en sterke bandnaam, dus!