Iedereen zat eerst voor elk optreden in z'n eigen bubbel. “Maar ik denk dat dat ook wel komt omdat gewoon de eerste keer voor een grote groep mensen optreden gewoon doodeng is.” Op het podium voelen ze zich nu een stuk relaxter dan in het begin, met heel veel onderling contact. Dat grotere zelfvertrouwen komt door het vaker te doen en door de reacties van het publiek: “Ze zijn gewoon enthousiast!”
Een belangrijk leermoment daarin was de Nobel Award, de Leidse muziekwedstrijd, waar ze in 2024 de finale haalden en daar de publieksprijs wonnen. Toen waren ze nog heel onervaren, backstage zwijgzaam en trillerig, terwijl ze nu “gewoon chillen en praten, en dan het podium op, even spelen.” Die onwennigheid was niet zo vreemd, want de finale van de Nobel Award was pas hun derde of vierde optreden ooit.
Ze leerden ook veel van de juryfeedback na de optredens (“we hebben manisch mee zitten schrijven”), maar niet alles: “Één van die notulen zijn toen dronken gemaakt. Dus ik heb dat dan wat minder begrepen.” Ook dan moet je jezelf blijven: “Bij sommige delen van de feedback dachten we: daar doen we niks mee. Maar ook daar leer je van”.
Ze hebben er sindsdien aan gewerkt om overgangen tussen nummers te maken, en om er meer een echte show van te maken, in plaats van het ene nummer na het andere. Die liedjes betekenen allemaal iets, hoe laat je dat op het podium zien en hoe breng je dat over? Daar is nog een hoop te winnen, denken ze.
Een ander belangrijk optreden was het releaseconcert in de Nobel van ‘Parts of Us’.“Enorm vet”, glundert Koen: “We hadden er heel lang naartoe gewerkt, maar je eerste eigen lange show voor vrienden, familie en mensen die daar met je kennismaken: dat gaf een energie die we nog niet vaak gehad hebben.”
Die EP bracht daarna alleen niet helemaal wat de band gehoopt had, vertelt Koen eerlijk: “We dachten er langer op te kunnen teren qua luisteraars en optredens. Bovendien passen we met zijn zevenen lastig op een podium, dat maakt het ook lastiger om geboekt te worden. Hopelijk gaat ons optreden in Paradiso in januari daar erg bij helpen!”
Toekomst: het inruilen van grachten
De band hoopt op meer optredens: “Lowlands 2027, zeggen we al heel lang”. “Nee, niet meer: ze hebben ons gevraagd, maar het is klaar, haha.” De leden dromen van Down The Rabbit Hole en Best Kept Secret, maar kijken realistisch vooruit naar een zaal als Cinetol en naar een zaal waar ze op 4 januari 2026 staan: Paradiso, in de bovenzaal.
“Iedereen in de band heeft hiervan gedroomd”, verklapt Koen. Het is “een uitwedstrijd”, maar ze verwachten net zo’n kick als hun releaseshow in de Nobel. Ook dit is namelijk een releaseshow: die van hun aankomende single ‘Homebound‘. Die single vertelt over het loslaten van thuis, het kiezen van een eigen pad en de soms hobbelige route die uiteindelijk bevrijding en nieuwe energie brengt. Die ontwikkeling klinkt niet alleen door in dit nummer, maar ook in het nieuwe materiaal waar de band momenteel aan werkt. Ze ruilen bijna vier eeuwen na Rembrandt, tijdelijk de Leidse grachten in voor die van Amsterdam. Hopelijk veroveren ook de zeven de hoofdstad.