3voor12 Gelderland

Nieuwe Gelderse (single) releases

Met Scarlet Rose, Roofman, VAIN LOUIE, Diggeth en all dogs go to heaven

Er zijn weer veel nieuwe Gelderse (single) releases verschenen, waarvan we er een aantal voor je op een rij zetten. Check ook de playlist Nieuw Uit Gelderland van Poppunt Gelderland in samenwerking met 3voor12 Gelderland.

Scarlet Rose - El Camino
Indiepopband uit Aalst met een passie voor zomerse rockmuziek met Latijns-Amerikaanse en Caribische invloeden. 'El Camino' is de derde single van de band dit jaar van een nog uit te brengen ep. De ep zal in losse singles worden gereleased gedurende 2022.

Roofman - That’s How Friends Become Strangers
Roofman is het indieproject rondom de Ermelose songwriter Thijs van der Meulen, voormalig frontman van de inmiddels opgeheven rockband Backgammon. In 2023 verschijnt zijn debuutalbum Still The Mess I Was. In 'That’s How Friends Become Strangers’ reflecteert Thijs op de momenten dat vrienden een andere weg kozen dan hij en hem even laten voor wat het is. “Nu ik bijna 30 ben zie ik iedereen om me heen veranderen. Sommige vrienden worden betere vrienden, anderen verlies je uit het oog. Twee jaar geleden overviel dit gevoel me tijdens twee situaties waar ik in terechtkwam met mijn beste vriend. Deze situaties komen één-op-één terug in de tekst, maar blijken typerend voor wat veel van mijn leeftijdsgenoten ervaren.”

VAIN LOUIE - Distant Fragments
De Nijmeegse metal-hardcoreband VAIN LOUIE was winnaar van de bandwedstrijd Kaf en Koren in 2019. De muziek is geïnspireerd door de invloeden van de verschillende bandleden zoals metalcore, hardcore en hardrock. De nieuwe single 'Distant Fragments' is de tweede van hun aanstaande debuutalbum Time Devours Everything dat 26 november 2022 uitkomt. De single gaat over het verdwijnen van je vertrouwde omgeving en je geconfronteerd wordt met de realiteit wanneer dit gebeurt.

Diggeth - Soultwister
De Achterhoekse metalband Diggeth (door de band zelf omschreven als “Metal ’n Roll) bestaat al sinds 2004 en mocht o.a. openen voor Megadeth, Slayer, Karma To Burn en Soulfly. Pas in 2009 verscheen het debuutalbum 21st Century Nomad, gevolgd door Kings Of The Underworld in 2014 Gringos Galacticos in 2019. Hun nieuwe plaat Zero Hour In Doomtown verschijnt 21 oktober 2022 en single 'Soultwister' is afkomstig van dat album.

all dogs go to heaven - Wilhelminapark
all dogs go to heaven uit Velp maakt rauwe akoestische liedjes gedrenkt in een lauwwarm bad van melancholie. Met wortels in hardcore-punk en kroongebladerte overgeleverd aan de elementen slaat de singer-songwriter een brug tussen dromerige melodieën en oprechte teksten. Hij doet dit jaar mee aan de Popronde en treedt o.a. in Gelderland op tijdens Popronde Wageningen (29 september) en Popronde Zutphen (23 oktober).

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12