Sisters of Mercy Show gaat niet door
Ze kunnen wel wat genade gebruiken!
De grote zaal van Effenaar zou de geboorte van gothic rock herbeleven, ware het niet dat de zanger van Sisters of Mercy minder onaantastbaar blijkt dan zijn drumcomputer Doktor Avalanche.
Bijna een half uur te laat begint het voorprogramma, The Virginmarys. Een rockduo uit het Britse Macclesfield. De sound van de band doet denken aan het powerduo Royal Blood, bekend van hun muur van geluid, die ze met zijn tweeën produceren. Verfrissend en pittig, dat is wat we hadden verwacht van deze act. Maar ondanks het krachtige geluid, lijkt de band het publiek eerder in slaap te wiegen. Ook het energieniveau van het duo is niet in balans. Zanger Ally Dickaty lijkt er zelf niet helemaal bij, wanneer hij zijn gitaar ervan langs geeft. Zijn stemband laat hij zonder enige overtuiging scheuren. De drummer Danny Dolan daarentegen heeft de energie van een Duracell-konijn, en is helemaal in voor een slachtpartij van zijn drumstokken.
Na een aantal nummers wordt het publiek wat enthousiaster en slaat de energie op hen over. Een stortvloed van geluid wordt op ons losgelaten, maar de show is op zijn zachtst gezegd middelmatig.
Genade voor Sister of Mercy?
Een paar dagen eerder werd een show van Sister of Mercy afgezegd, vanwege een zieke Andrew Eldritch. Toch is er goede hoop dat dit optreden wél doorgaat. Maar na een paar minuten gebeurt dat waar iedereen voor vreest. Een medewerker van Effenaar loopt het podium op, en zet de microfoon pontificaal neer. Het is een vreemde plek voor een microfoon, maar al snel wordt duidelijk dat die niet voor de band is neergezet. De medewerker vraagt onze aandacht en vertelt dat de show niet doorgaat. De zanger is te ziek. Je hoort en ziet overal teleurgestelde fans in de zaal. Sommige tonen begrip, andere zijn hoorbaar boos.
Effenaar belooft snel met een nieuwe datum voor het concert te komen. Nu is de vraag: gunnen alle fans de band hun genade? Voor vanavond blijven we achter met een onvervulde behoefte naar de harde sound van Eldtrich.