Deze gang van zaken is juist enorm snel, meldt NOS-correspondent Harmen Boerboom vanuit Suriname. 'Het justitieel apparaat hier is zeer overbelast, dus dat deze jongens al binnen een maand voor de rechter staan is uitzonderlijk', vertelt hij bij NOS op 3 in Frank <3.
KM is overigens de enige van de drie die toegegeven heeft seks gehad te hebben met het toen 15-jarige meisje. Het meisje zelf heeft aangegeven dat er op geen enkele wijze sprake was van dwang en wil inmiddels niks meer met de zaak te maken hebben. De aanklacht die haar moeder deed is op 1 januari jongstleden ingetrokken.
Het was vandaag tevens de eerste keer dat KM weer bekenden zag. Contact met andere mensen dan de advocaat is verboden, maar vandaag kon hij zijn vader in de rechtbank even een hand geven. Spreken mocht niet. De vader van KM zei later dat hij meende te zien dat het 'naar omstandigheden goed gaat' met de rapper, maar 'dat hij er wel gebroken uitzag'. Dat kan correspondent Boerboom zich wel voorstellen, omdat de omstandigheden in Surinaamse cellen niet best zijn, met soms wel 15 gevangenen op een cel (in Nederland is dat maximaal 2).
Morgen gaat de zaak dus verder. Frenna, KM en Priceless komen dan voor de volwassenenrechter. De uitspraak volgt echter waarschijnlijk pas over twee weken.