LL24: Peggy Gou kabbelt naar haar hit toe
En opent de nacht vroeg
Een goede dj-set is een verhaal. Met een begin en een einde, maar vooral ook met een midden. Een goede dj verrast, schuift de bas eronder als je hem erboven verwacht, laat een gat vallen om momentum te creëren, heeft stiekem allang een extra laag gemaakt die jij nog niet hoorde. Een echte dj is een magiër die mensen kan hypnotiseren en de tijd kan laten vergeten.
Zo niet Peggy Gou, de Koreaanse superster die de zon onder mag draaien op de openingsdag van Lowlands. In de Alpha nota bene, op een concertspot. Dat zegt veel over haar status, die scene-overstijgend is. Het begon voor haar met dansvloerhits als ‘Starry Night’ en ‘It Makes You Forget’, het schoot door naar een echte nummer-1 zomerhit, en nu worden Peggy en haar fantastische zonnebril aanbeden. Die zomerhit komt uiteraard zo, maar eerst iets over het uur daarvoor.
Peggy Gou draait plaat na plaat na plaat, soepeltjes en pakkend, maar zonder dynamiek. De ene plaat is beter dan de andere, en het is veelzeggend dat ze het best scoort met een hardhouseplaat van Klubbheads en een mega corny progressive hitje van Hammer House. Het is prima en Peggy glimlacht tevreden, maar ze doet qua muziek, qua performance en qua visuals niets dat deze ereplek op het hoofdpodium rechtvaardigt. Dat neemt niet weg dat het bomvol is bij de tent en dat er aardig bewogen wordt, vooral onder de overkapping. De jongens knopen hun overhemd tot de laatste knoop los, de meisjes openen de glitterdoos en voor de toiletten vormt zich een mega rij. Lowlands is klaar voor de nacht, dat is duidelijk.
Het Moment:
Als de eerste klanken van de zomerse tune ‘(It Goes Like) NaNaNa’ door de Alpha klinken, pakt Peggy de microfoon. Ze gaat iets zeggen. Hou je vast: ‘Jullie zijn magisch, jullie zijn mijn favoriete publiek in de hele wereld!’
Volg Lowlands het hele weekend via onze livestream en kijk op zaterdag 17 augustus, 22.05 uur en zondag 18 augustus, 21.10 uur naar de VPRO, NPO 3, of kijk terug via NPO Start