BKS22: 4B2M verbloemt rommeligheid met plezier en coole synths
Het Best Kept Secret publiek weet eindelijk van wie die te gekke baslijn is
De gebroeders Hieltjes en Hueting zijn samen de supergroep 4B2M. Als je ze nog niet kent, het duo Hieltjes zat in St. Tropez en Go Back to the Zoo. En de Hueting broers spelen ook in De Staat en Jo Goes Hunting. Een andere mindset heb je wel nodig voor deze mega energieke - alles mag - band: plezier!. Naast een hoop kraut, synth en alt-pop invloeden gaat het vooral om lol maken. Hun debuut is een mengelmoes, en de bijbehorende docu schildert het viertal af als overdreven karikaturen. Rocco de rockster, Jimmi het fenomeen, Cas de regelaar en Teun de denker.
Op het podium van The Secret gaat dat spel natuurlijk gewoon door. Ze komen iets te laat op, met witte regenjassen aan waarop het nu al iconische pil-logo afgedrukt staat. Hier en daar komt er een mini dans choreo voorbij van Rocco en Cas, een gitaarsolo met een basgitaar, een elegante soft-rock ballad van drummer Jimmi. Eigenlijk allemaal megaleuk. En ja, ze zijn één van de eerste acts, maar ze krijgen wel het publiek uit zichzelf aan het klappen. Zanger Cas Hieltjes grijpt toch nog even in: ‘ik hou van jullie, maar dit nummer kunnen jullie echt niet meeklappen.’ En dat blijkt, iedere dertig seconden wordt het tempo namelijk weer opgeschroefd.
Het tempo opschroeven blijkt een aanzet tot iets groters, de lowkey ‘anthem’ van Best Kept Secret. Misschien hoorde je het zelf al voorbij komen op de socials van BKS. Een megacoole riff, genoeg om al het stof te doen laten opwaaien in The Secret. Het is natuurlijk gewoon ‘This Is Happening’, met hier en daar atonale koortjes en absurde klinkers en zo’n dreunende kraut beat.
Het moment:
Als je dacht dat ‘This Is Happening’ de hit was dan heb je het eigenlijk mis. Hét nummer voor op Franse camping, ‘Ou (A) Est Le Temps’, knalt er dik overheen. Terwijl Rocco en Cas de eerste woorden uit hun strot persen, tikt de stagemanager bassist Teun op de schouder. Het te laat opkomen kost ze nu kostbare tijd om de set mooi af te maken. Maar ach, het gaat om de fun, dus wendt 4B2M zich tot het publiek voor een koor aan enthousiast publiek gebrul: OU! A! EST LE TEMPS!