Het muziekprogramma van Tweetakt 2023 is compleet
O.a. Elmer, Zeevlinder, Flevoland, PNEM, Dorpsstraat 3, De Zweefclub komen ook naar de Neude
Tweetakt heeft deze week dertien nieuwe namen bekendgemaakt. Het muziekprogramma van het festival voor theater, muziek en kunst is daarmee compleet. Tussen de nieuwe acts die naar de Neude komen vind je onder andere Elmer, Flevoland, Dorpsstraat 3, PNEM, De Zweefclub en Zeevlinder Kathag. Tweetakt vindt plaats van 16 juni tot en met 2 juli 2023. Het muziekprogramma vindt plaats in het festivalhart op de Neude en is gratis te bezoeken.
Eind april heeft Tweetakt al de eerste namen bekendgemaakt, waaronder een avond die samen met ons is samengesteld. Op vrijdag 16 juni zie je Amina, Duimalot, Terence Goodmann en Jetta (dj). Een deel van de dertien nieuwe namen is geprogrammeerd samen met partners Freaky Dancing, Kapitaal en HKU Musician 3.0. Daarnaast zie je op zaterdag 1 juli rapper en producer Elmer, (foto) die elektronische, funky beats en teksten combineert met een flinke dosis humor en zelfspot, en Zeevlinder (eclectische dreampop met scherpe teksten over thema’s). Op donderdag 29 juni staat So-Fi (autobiografische liedjes op zomerse drum(computer)beats) en op rijdag 30 juni Reality (de populaire Surinaamse dansmuziekstijl Kaseko).
Op de avonden met de partners staan de volgende acts:
Tweetakt x Freaky Dancing
Het Utrechts collectief Freaky Dancing organiseert experimentele clubnachten waar live muziek, dj-sets, performance en beeldende kunst samenkomen. Op zaterdag 24 juni nemen ze de Neude over met een mulitidisciplinair programma dat bestaat uit PNEM (motorisch gedreven, fuzz doordrenkte grooves), Dorpsstraat 3 (mix tussen postpunk en synthwave), Lennart de Neef (beeldende kunst) en Kathag (dj).
Tweetakt x Kapitaal
Kapitaal is een Utrechtse printstudio en experimenteel muzieklabel dat zichzelf omschrijft als: ‘A hangout for dirty printers and future creative gods’. Samen met Tweetakt stelden ze een programma samen voor zondag 18 juni dat bestaat uit de opkomende Georgische elektronica-producer Anushka Chkheidze en het duo Flevoland, dat lege horizon en eindeloze vergezichten als inspiratiebron gebruikt voor hun melancholische new wave liedjes. Kapitaal neemt ook hun befaamde zeefdrukfiets mee naar de Neude. Neem een oud t-shirt of canvastasje mee en pimp hem door er zelf ter plekke kleurrijke ontwerpen op te drukken.
Tweetakt X HKU Musician 3.0
Musician 3.0 is de enige conservatoriumstudie in Nederland die niet instrument-, stijl- of genregebonden is. Op zondag 2 juli kun je horen hoe dat klinkt, want dan spelen deze studenten van de opleiding op het festival: Sam Zwart (audio-visueel werk waarin hij de muziek die hij maakt probeert te verbinden met de ruimte waarin hij speelt), Woodcraft (mengelmoes die inspiratie put uit jazz, folk en klassieke muziek) en De Zweefclub (softpunk).
Te doen: Festival Tweetakt, vrijdag 16 juni tot en met zondag 2 juli 2023 @ De Neud