Utrechtse poppodia bundelen krachten voor Palestina
Loubna el Boujoufi: “we willen bewustwording creëren en mensen met elkaar verbinden“
Vier Utrechtse poppodia slaan de handen ineen voor de Palestijnse zaak. Op 25 juni organiseren TivoliVredenburg, EKKO, De Helling en dB’s samen met Oxfam Novib Don’t stop talking about Palestine. Een avondvullend programma met naast muziek ook dans, cultuur en inspirerende sprekers. Op het affiche staan onder andere Glen Faria, Lakshmi en Gharib. En met Spinvis en John Coffey hoor je er two of Utrecht’s finest. Programmeur bij TivoliVredenburg Loubna el Boujoufi wil met het event bewustwording creëren en mensen met elkaar verbinden, zodat de aandacht voor Palestina niet verslapt.
Het format voor de avond vindt zijn oorsprong bij Oxfam Novib en Melkweg in Amsterdam, die vorig jaar de eerste editie organiseerden. Recentelijk was er een editie in Den Haag bij PAARD, waar onder andere Naaz, Mula B en Sef optraden. Oxfam Novib wil met de avonden op verschillende plekken door Nederland het open en verbindende gesprek over Palestina stimuleren. De ticketprijzen zijn gebaseerd op pay-what-you-can en per verkocht ticket van de editie in Utrecht gaat er vijf euro naar servicekosten, de rest van de inkomsten komt volledig ten goede aan Oxfam Novib en worden gebruikt om noodhulp aan mensen in Palestina te bieden. De aanwezige artiesten ontvangen een onkostenvergoeding.
Het rondkrijgen van het programma was voor Boujoufi en haar collega-programmeurs van de andere podia nog best een klus, zeker in deze drukke periode. “We liepen op een gegeven moment toch een beetje vast, veel mensen zijn op vakantie, de festivals zijn begonnen”, maar Boujoufi is blij met het programma dat er staat. “Het is heel erg verdeeld in genres en muziekstijlen.” Dat vindt ze ook passend bij de brede programmering van TivoliVredenburg. De programmeurs hadden een appgroepje gevormd waarin ze namen dropten van artiesten die ze graag zagen bijdragen aan de avond. De founder van het initiatief, Oxfam Novib, fungeerde als klankbord en vraagbaak en checkte of de standpunten van de gewenste artiesten ook in lijn lagen met die van hen. Dat gaat dus verder dan alleen Palestina, zegt Boujoufi: “je kunt moeilijk een artiest boeken die heel erg pro-Palestina is, maar heel erg anti-klimaat op een evenement van Oxfam Novib.”
De avond in TivoliVredenburg wordt geopend met een traditionele Dabke dans en naast de muzikale programmering hoor je er verhalen over en uit Palestina. Buiten de zaal wordt bijpassend eten geserveerd en zijn er enkele randactiviteiten. Boujoufi zelf is blij als het publiek ook wat hoopvoller teruggaat naar huis. En dat is als we eerlijk zijn, best een beetje welkom.
Voor het volledige programma kun je terecht op de website van TivoliVredenburg.
Te zien en te doen: Don’t stop talking about Palestine, woensdagavond 25 juni 2025, @ TivoliVredenburg