Utrechtse cultuursector in actie voor inwoners van Oekraïne
Meerdere muziekinstellingen hebben eigen acties of sluiten zich aan bij #hArtforUkraine
Door de ongekend heftige ontwikkelingen in Oekraïne zijn in een groot deel van de wereld en Nederland solidariteitsacties gestart. Ook het Nederlandse culturele veld maakt zich zorgen over de gevolgen van de grootscheepse vijandelijkheden voor de inwoners van Oekraïne. Om solidariteit te tonen en medeleven en steun te betuigen organiseert het culturele veld van vrijdag 4 t/m zondag 6 maart verschillende activiteiten onder de noemer #hArtforUkraine. Daaraan doen ook muziekinstellingen mee uit de provincie Utrecht.
De initiatiefnemers vragen de deelnemende culturele organisaties om een deel van de opbrengst van een activiteit of van een dag te doneren aan Giro 555 van de Samenwerkende Hulporganisaties. Naast dit initiatief vanuit de sector zijn er ook verschillende organisaties die zelf een actie hebben opgezet. Hieronder zetten we een aantal initiatieven op een rij waaraan jij je steen kunt bijdragen.
De Helling verlicht het gebouw in blauw en geel, doneert een deel van hun opbrengst van dit weekend en vraagt hun bezoekers om een donatie te overwegen. Dat kan via QR-codes die in het pand hangen, of direct via Giro 555. EKKO toont ieder jaar in het eerste weekend van april de Ronde van Vlaanderen op een groot scherm. Sinds 2012 gaat de opbrengst daarvan naar een goed doel. Dit jaar gaat die naar oorlogsslachtoffers in Oekraïne. TivoliVredenburg doet verschillende acties. De grote TivoliVredenburg-letters die je van de buitenkant kunt zien kleuren blauw geel. Bezoekers aan het Utrecht International Comedy Festival kunnen dit weekend een speciaal ontworpen festivalposter met een portret en citaat van de Oekraïense president aanschaffen en inkleuren. Ook gaan bekende comedians als Dolf Jansen exemplaren van de affiche personaliseren. Op woensdag 16 maart is er een benefietavond voor Oekraïne. Er komen nog meer acties bij.
Tijdens de Tap Takeover In dB’s is afgelopen zaterdag voor €865 Russisch en Oekraïens bier gedronken én hebben klanten €125 gedoneerd in een grote bierpul. Er is daarom €990 euro overgemaakt aan het Rode Kruis voor de slachtoffers van het geweld in Oekraïne. De grote bierpul blijft voorlopig op de bar staan. ACU is een verzamelpunt voor humanitaire hulp voor OekraÏne (zoals slaapzakken, dekens, luiers, hygiëneproducten en medicijnen). Spullen kunnen iedere dag tussen 11.00 en 17.00 uur worden afgegeven. Het Klooster in Woerden vraagt bezoekers op 4 maart een donatie te overwegen en het pand is ook blauw/geel verlicht. FLUOR doneert een deel van de entree- en baropbrengsten van dit weekend. Ook staan ze tijdens VroegZat stil bij de gebeurtenissen in Oekraïne.
Er komen nog steeds deelnemende organisaties en acties bij. Meer informatie over de acties en de volledige lijst met deelnemende instellingen vind je op h-artforukraine.nl.