"Ik was al heel lang niet meer echt uitgegaan in het Nederlandse clubleven," vertelt Bizzey, "en toen ik dat weer deed, dacht ik meteen: 'wat is hier gebeurd?' In Amerika kreeg ik maar weinig mee van wat er in Nederland op muzikaal gebied speelde, maar er is zóveel veranderd sinds wij met Yellow Claw hier nog shows deden." Natuurlijk, New Wave (het ruchtmakende maar ook invloedrijke album waarvan 'Drank en Drugs' afkomstig is) krijgt hij wél mee, sterker nog, hij draait het album erg veel tijdens zijn work-outs. "Ik hoorde erg veel talent op dat album. Producers als Jack $hirak en Spanker, en vooral rapper/zanger Jonna Fraser sprongen er voor mij erg uit." Terug in de Nederlandse clubs komt hij echter ook in aanraking met artiesten als Broederliefde, en de huidige bubbling-revival. Het is een extra impuls om zijn solocarrière opnieuw op te pakken, en die toch een ietwat andere kant op te sturen. Bizzey schakelt namelijk over op zijn eigen taal.
"Het was voor veel mensen aan wie ik het liet horen wel shockerend, ze vroegen verbaasd of ik echt de persoon was die ze hoorden", vertelt Bizzey geamuseerd. Het zingen en rappen in eigen taal gaat hem goed af: "Je hoeft toch minder naar woorden te zoeken. Aan de andere kant ben ik nu juist vaak op zoek naar net wat mooiere woorden." Het is de perfectionist in Bizzey, die vertelt hoe hij zelfs een klein stukje tekst tig keer opnieuw kan schrijven.
Contact met nieuw talent
Hij besluit contact op te nemen met het talent waar hij via New Wave kennis mee heeft gemaakt, want muziek produceren doet hij toch het liefst samen met anderen. Zodoende slaat hij voor zijn aankomende muziek de handen ineen met onder andere Jack $hirak, Spanker, Ramiks en Jonna Fraser. Die laatste zal te horen zijn op de eerste officiële single, 'Lekker Lekker', die hij samen met Jack $hirak heeft geproduceerd. Jonna Fraser en Jack $hirak zijn momenteel dé grote namen van de Nederlandse rapscene; Fraser scoorde een grote hit met 'Do or Die' en is uitgeroepen tot 3FM Serious Talent, terwijl $hirak de producer is achter 'Drank en Drugs' en daaropvolgend een verdere reeks aan succesvolle singles produceerde. "Maar," benadrukt Bizzey, "ik werk niet met mensen samen vanwege hun succes. Het gaat mij om hun talent, maar ook heel erg om de klik. Toen Jonna Fraser hier (in Bizzey's achtertuin, waar hij een kleine studio heeft) was, zijn we misschien twee à drie uur bezig geweest met opnemen, maar hij is hier in totaal zeker vijf uur geweest. We hebben het heel gezellig gehad, en lieten elkaar ook allerlei toffe tracks horen."