Is de dubbel EP FRIED RICE, MOON BLISS ambivalent? Misschien, maar FIEP belicht toch twee kanten van dit werk. De zonzijde is op het eerste deel te horen op het eerste deel en de schaduwkant zit in het tweede deel. Lang duurt dit alles niet, maar dat maakt niets uit, want FIEP kan inmiddels putten uit een behoorlijk repertoire. Het is misschien ook wel iets van haar zelf. ,,De muziek gaat over de dingen omdraaien naar iets positiefs. Ik vang er een stukje leven mee; het is geen tegenstelling, maar een voorstelling van nieuwe kansen”, heeft ze gezegd over de muziek die ze maakt en de ontwikkeling die ze doormaakt.
Met haar recente dubbel EP ‘FRIED RICE, MOON BLISS’ onder de arm, trekt FIEP de clubs in. Met een dubbel EP is het eigenlijk een album of toch ook weer niet. Er zitten twee kanten aan het verhaal.
©
Maikel Beers / FIEP
Twee kanten
‘De muziek gaat over de dingen omdraaien naar iets positiefs’
©
Maikel Beers / FIEP
Jarig
Voor meerdere uitleg vatbaar
Kan het bijna toepasselijker? Tijdens haar clubtour is Veerle Driessen die schuilgaat achter FIEP jarig. Hoewel de nummers The Invite en My Birthday Party voor meerdere uitleg vatbaar zijn, komen deze tijdens het moment dat ze haar clubtour wel heel goed uit. Het laatstgenoemde nummer laat ook wat ironie in de tekst horen. Het is eigenlijk niet saai als je naar de dubbel EP zit te luisteen, want het ene moment is het dynamisch en het andere moment is het dromerig en loom zoals Ha-Ha.