• 3voor12
    • home
    • Stories
    • Radio
    • Audio en video
    • Lokaal
    • FAQ
  • leiden
    • Home
    • Stories
    • Informatie
    • Radio
    • club 3voor12 leiden
    • 3voor12 leiden tipt
  • 3voor12 Leiden RSS-feed
Zoek

U bent hier:

  1. 3voor12 lokaal
  2. Leiden
  3. stories
  4. alle stories

  • Foto van Shotbyphae verkozen tot 3voor12 Leidens mooiste van 2025

    Op de winnende foto? Politie Warnsveld!
    17 januari 2026

    Acht fotografen van 3voor12 Leiden toonden hun mooiste foto's van 2025. Ze vroegen het publiek om een van hun foto's te kiezen als 3voor12 Leiden Popfoto van het Jaar. Op 16 januari om 23:57 viel de beslissing...

  • Heath brengt ode aan liefde, spreeuwen en De Dwaas in ons allen

    We spraken Heath na de release van hun nieuwe album Murmurations
    11 januari 2026

    Met hun debuutalbum Isaac's Marble zette de Haags​/​ Leidse band Heath de toon: lange nummers, psychedelische lagen, en verhalen die je meenemen naar andere werelden. Sinds December is er ‘Murmurations’ — drie nummers, 35 minuten muziek. Een gedichtenbundel op vinyl, noemen ze het zelf. Het is een album dat je meeneemt, dat je laat dromen, dat je uitdaagt om te luisteren – niet alleen naar de muziek, maar ook naar jezelf. Het is een ode aan de liefde, aan de spreeuwen, aan de dwaas die in ons allen schuilt. En misschien, net als die spreeuwenzwerm, is het wel het mooist als je het gewoon laat gebeuren. We spraken gitarist Ramon Bouter en zanger Mees Vullings over de golven van Alan Watts, de transformatie van de vlinder, en waarom het blokkeren van de zon eigenlijk best romantisch is.

  • Purgatorio in jazz-format

    Drummer en componist Ruud Voesten brengt met zijn band Ambrosia bij Hot House een "jazz-vertaling" van La divina commedia (De goddelijke komedie) van Dante Alighieri.
    11 januari 2026

    Hoe vaak komt het voor dat een 14e eeuwse epos gebruikt wordt als inspiratiebron voor jazzmuziek? Jazzdrummer Ruud Voesten waagde zich eraan, en schreef muziek gebaseerd op De Goddelijke Komedie van Dante Alighieri. Hij en zijn band, Ruud Voesten's Ambrosia, stonden op 10 januari in de Qbus Club bij Hot House Jazz.

  • Stijl en souplesse

    Dutch Swing College Band in het Castellum Theater
    7 januari 2026

    Al meer dan acht decennia bestaan ze, en hebben ze meer dan tweehonderd LP's tot hun naam. Op 5 mei 1945, de dag waarop de Tweede Wereldoorlog in Nederland eindelijk tot een einde kwam, werd de Dutch Swing College Band opgericht. Jazzmuziek mocht gedurende de bezetting niet gespeeld worden van de Duitser. Op 4 januari 2026 stond de huidige samenstelling in het Castellum Theater in Alphen aan den Rijn.

  • Welke 3voor12 Leiden-foto van 2025 was de mooiste?

    Jij mag kiezen!
    1 januari 2026

    2025 is nu echt voorbij, en dus kan er uit alle foto's van de 3voor12 Leiden-fotografen de beste gekozen worden. De keuze daarvoor is aan jullie! Elke deelnemende fotograaf heeft zijn of haar twee beste foto's uitgekozen, en de foto met de meeste stemmen wint. De link naar het stemformulier staat onder alle inzendingen.

  • Memorabele FACED-editie in Wibar

    Face-to-Face DJ-sets, hard techno en rauwe energie

    Op vrijdag 9 januari organiseerde FACED een clubavond in Wibar. Hard techno DJ-sets, indrukwekkende lichtshows en enthousiast publiek vormden het decor van een intieme clubsetting waar energie, beleving en connectie centraal staat. De focus lag deze nacht niet alleen op de muziek, maar vooral op de energie en connectie tussen artiesten en publiek. De unieke DJ-sets - waaronder de Face-to-Face-sets, hybride performances en live elektrische gitaar - zorgden voor een dynamische, creatieve en rauwe ervaring.

  • Volt: opladen tot diep in de nacht

    Intieme clubnacht onder hoogspanning

    Dansen, verdwalen en opladen. Dat was Volt op 17 januari in Resistor. Lokale DJ’s namen het publiek mee op een nachtelijke reis door elektronische muziek. Van ambient en IDM tot elektro en hardcore jungle: alles kwam voorbij. Het resultaat was een afwisselende en intieme clubnacht voor liefhebbers van alternatieve elektronische muziek.

stories

    • Overzicht
    • Agenda

3voor12

Het laatste nieuws in de newsfeed →

artikelen

3voor12 achtergrondartikelen →

video en audio

Alle media op 3voor12 →

lokaal

Alle 3voor12 lokaal sites →

over

Veelgestelde vragen →

vpro

Ga naar de voorpagina →