3voor12 Gelderland

Kabinet trekt €56,5 miljoen extra uit voor culturele sector

Bovenop eerdere steun van €195,1 miljoen

Het kabinet kondigde gisteren aan dat het €56,5 miljoen extra uittrekt voor steun aan de culturele sector voor de periode 1 februari t/m 8 maart 2022. Dat komt bovenop de eerdere steun van €195,1 miljoen voor de periode vanaf 12 november. Het totaal beschikbare bedrag voor het vijfde steunpakket komt daarmee uit op €251,6 miljoen.

Staatssecretaris Gunay Uslu van Cultuur en Media: “De coronacrisis blijft de culturele en creatieve sector hard raken. Naast de steun voor gesubsidieerde instellingen, is er daarom ook extra steun voor zzp’ers. Dat is hard nodig om hun kennis en kunde voor de sector te behouden. Bij de fondsen verlengen we verschillende subsidieregelingen voor makers. Ook voor zzp’ers, makers en technici in het deel van de podiumkunstensector dat niet door het Rijk wordt gesubsidieerd is er steun via de compensatieregeling bij het Fonds Podiumkunsten.”

Producenten van professionele livevoorstellingen en -concerten worden gecompenseerd voor inkomsten die ze uit de kaartverkoop mislopen via een regeling bij het Fonds Podiumkunsten. Hierbij wordt tot 85% van de kaarten van deze activiteiten opgekocht, ook bij annuleringen.  Voor de compensatieregelingen heeft het fonds tot en met 8 maart 2022 in totaal €122,5 miljoen beschikbaar. 

Evenementen zijn sinds 26 januari 2022 onder voorwaarden weer mogelijk, met een maximum aantal bezoekers voor binnen (één derde van de maximumcapaciteit tot een maximum van 1.250 bezoekers) en buiten (één derde van de maximumcapaciteit), beide op 1,5 meter afstand. Ook is een coronatoegangsbewijs noodzakelijk en is er binnen sprake van verplichte zitplekken. De heropening is nog niet van toepassing op nachthoreca, festivals en andere ongeplaceerde evenementen.

Of de openingstijden tot 22.00 uur en de maximumcapaciteit werkbaar en rendabel zijn voor theaters en poppodia is de zeer vraag: het gros van de evenementen op die locaties zijn later dan 22.00 uur afgelopen en evenementen op 30% van de capaciteit is verliesgevend.

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12