3voor12 Gelderland

Erfgoedfestival in Gelderland in oktober met o.a. Achterhoeks hiphop collectief Eastwave

Opening 3 oktober vanuit De Vereeniging in Nijmegen

Tien kunstenaars, waarvan een aantal jonge Gelderse talenten, verblijven tijdens het Erfgoedfestival 2021 op een bijzondere erfgoedlocatie in Gelderland. Daar laten zij zich inspireren door het thema Aan het werk van de Maand van de Geschiedenis dat de gehele maand oktober is. Op zondag 3 oktober opent het Erfgoedfestival vanuit De Vereeniging in Nijmegen.

Deelnemers aan het Erfgoedfestival en de locaties zijn:

  • Achterhoeks hiphop collectief Eastwave in het Van ’t Lindenhoutmuseum (Nijmegen)
  • Cabaretier Merijn Scholten in CODA (Apeldoorn)
  • De in Arnhem woonachtige danskunstenaar Inbal Abir in het Anton Pieck Museum (Hattem)
  • Rapper Rico in Kasteel Huis Bergh ( 's-Heerenberg)
  • Cabaretière Katinka Polderman bij het Radboud Erfgoed (campus Radboud Universiteit in Nijmegen)
  • Harpist Remy van Kesteren in Museum Tweestromenland (Beneden Leeuwen)
  • Ellen ten Damme in Bottermuseum (Harderwijk)
  • ArtEZ studenten in Museum Smedekinck (Zelhem)
  • Jong Metropole orkest in het Erfgoedcentrum Zutphen
  • Singer-songwriter Vera Bon in het Huis der Provincie (Arnhem)

De opening 3 oktober in De Vereeniging is gratis bij te wonen. aanmelden kan hier. Het programma duurt van 12.00 uur tot 14.30 uur. Een coronatoegangsbewijs is verplicht. Er is een beperkt aantal plaatsen, dus vol is vol.

Het initiatief voor het Erfgoedfestival ligt bij coöperatie Erfgoed Gelderland, een samenwerkingsverband van meer dan 200 erfgoedorganisaties in de provincie. Dit is het zevende festival. De voorgaande edities waren: Gelderland 1900-2000 (2006), Geloven in Gelderland (2008), Gelegerd in Gelderland (2012), Gemaakt in Gelderland (2015) en Over Grenzen van Gelderland (2018). De editie van 2020 was het eerste festival in de nieuwe stijl.

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12