3voor12 Gelderland

Drift neemt voormalige Nijmeegse Papierfabriek over

Met o.a. dj-grootheden als FJAAK en Marcel Dettmann

Op zaterdag 19 april organiseert Festival Drift het eerste dagfeest ooit in de Nijmeegse Papierfabriek. De historische locatie is het decor van een dag vol techno tijdens de eerste keer dat er een dance-event plaatsvindt. De gelimiteerde kaartverkoop start donderdag 27 februari om 19:00 via de website van Drift - Om te Dansen.

De Papierfabriek Gelderland werd gesticht door Ernst Selleger, Carol Hoyerging en J.P. Kortschilgen. Zij kozen voor Nijmegen vanwege de gunstige spoor- en scheepvaartverbindingen. In 1908 startte de productie aan de Voorstadslaan in Nijmegen. In 1955 werd een nieuwe fabriek geopend aan de Ambachtsweg. In 1963 fuseerde Papierfabriek Gelderland met Papierfabriek Tielens tot Gelderland-Tielens Papierfabrieken. De papierfabriek ging in 1997 na verschillende fusies verder als Sappi Nijmegen. In 2015 ging de fabriek failliet.

De monumentale ruimte - waar ooit zeven gigantische papiermachines draaiden - is gestript tot op het betonnen bot. Drift-oprichter Brent Roozendaal: “We voelen ons enorm vereerd dat we het allereerste publieksevenement in de Papierfabriek mogen geven. Wat ons betreft is het de mooiste onontgonnen plek in Nijmegen, en misschien wel heel Nederland. We werken al jaren nauw samen met de organisatie achter de Papierfabriek en er is keihard gewerkt om dit voor elkaar te krijgen, dus dit voelt als de kroon op het harde werk.”

Met Drift in de Papierfabriek is de organisatie weer terug in het paasweekend waarin het de afgelopen vijftien jaar veel feesten heeft georganiseerd. Papierfabriek’s eigen Tijn Dekkers opent het event, gevolgd door de Nijmeegse Vincent Steen.Technorevelatie FJAAK komt voor het eerst sinds 2023 terug naar Nijmegen. De line-up wordt gecompleteerd met Berghain-resident Marcel Dettmann, en een back-to-back-to-back van een Gelderse brigade die bestaat uit Laura van Hal, Locus Error en Tripeo.

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12