3voor12 Gelderland

De Niemanders II: crowdfunding voor nieuw album met AZC-muzikanten van start

Nacht van de Niemander op 30 december in Luxor Live

De Niemanders (Rocco Ostermann en Wout Kemkens van onder andere Donnerwetter) bundelen na hun eerste album opnieuw hun krachten. Dit keer ligt de focus op de interactie met asielzoekers in Nederlandse opvangcentra.

Er is een crowdfunding opgestart op voordekunst.nl om €15.000 op te halen voor een nieuw album, een krant, een interactieve website, een podcast en een festival. Op 30 december is De Nacht van de Niemander in Luxor Live in Arnhem. Op dit moment is al bijna 9.000 euro opgehaald.

Niemanders
In 2019 en 2020 gingen muzikanten Rocco Ostermann en Wout Kemkens op zoek naar unieke verhalen en muzikale talenten binnen de muren van gevangenissen. De aanleiding voor De Niemanders was in september 2018, toen Ostermann en Kemkens een band formeerden met vijf gedetineerden in een Nederlandse gevangenis. Ze speelden er drie concerten. Uit deze samenwerking ontstond de wens voor een nog intenser vervolg: samen een plaat schrijven.

“Het album kwam tot stand in Nederlandse gevangenissen, waar Rocco en ik met gitaar en kladblok in de hand zochten naar muzikanten en hun verhalen. We vonden ze, in overvloed”, aldus Wout Kemkens. Het album werd vergezeld door een podcastreeks, video's, columns en liveoptredens.

Vervolgtraject
In 2023 zijn Ostermann en Kemkens opnieuw op een missie, samen met producer Rick Wiegerinck als derde lid van De Niemanders. Voor hun vervolgproject, De Niemanders II, ligt de focus op interactie met asielzoekers in opvangcentra verspreid over Nederland. Ze richten zich hierbij ook op diverse mediaproducties. “Er zijn zoveel verhalen, mits ze maar ruimte krijgen om verteld te worden,” zegt Ostermann.

De crowdfundingcampagne voor De Niemanders II is inmiddels gelanceerd op voordekunst.nl, met als doel €15.000 op te halen voor de realisatie van het tweede album, een fysieke De Niemanders-krant, een interactieve website met columns, verhalen en nieuws, een podcastreeks en De Nacht van de Niemander, het festival van De Niemanders op 30 december 2023 in Luxor Live. In het najaar van 2024 zal het album worden uitgebracht, gevolgd door een tournee van vijftien multidisciplinaire optredens op podia en festivals in Nederland.

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12