3voor12 Den Haag

Manifestatie van De Samenscholing op het Spuiplein a.s. zaterdag

'De Samenscholing moet blijven!'

Culturele broedplaats De Samenscholing heeft het bericht gekregen te moeten vertrekken uit de school aan de Beatrijsstraat in Moerwijk. Uit onvrede houdt De Samenscholing op zaterdag 16 juli vanaf 13.00 uur een manifestatie op het Spuiplein. 

"Met de manifestatie hopen wij een beeld te geven van wat opnieuw verloren dreigt te gaan als gevolg van ledige plannen vanuit de gemeente Den Haag. De herhaaldelijke ontmanteling van sociale centra en culturele vrijplaatsen dreigt opnieuw te leiden tot een gebrek aan ruimte die dient als broodnodige voedingsbodem voor verschillende initiatieven, waar activiteiten nog op een laagdrempelige en niet-commerciële manier kunnen worden georganiseerd," schrijft De Samenscholing.

In 2015 kwam De Samenscholing in het pand met als start eetcafé Water en Brood en concertzaal de Piratenbar. Meerdere initiatieven hebben zich over de jaren heen in de school gevestigd. Zo is er de weggeefwinkel Bea-Nix, een anarchistische bieb en een houtwerkplaats.

Tijdens de manifestatie is er o.a. live muziek, eten, een circus met kinderprogramma en presentaties, dit alles verzorgd door initiatieven vanuit het collectief. 

 

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12