3voor12 Limburg

'SEARCH:PARTY' van SEARCH:PARTY

2000’s vibes met een frisse draai

De Heerlense band SEARCH:PARTY bracht eerder dit jaar hun debuutsingle ‘It Takes Two’ uit en is nu terug met hun eerste EP, bestaande uit drie nummers. Hun sound is een mix van post-pop, post-punk en indierock.

De EP opent met ‘For Now (This Is Not the End)’. Het nummer begint met een prettig gitaarriffje dat meteen doet denken aan de rockbands van de vroege jaren 2000. Dat betekent niet dat SEARCH:PARTY simpelweg die tijd probeert na te bootsen: de band weet een duidelijk eigen geluid neer te zetten, met fijne riffs, poppy melodieën en een refrein dat uitnodigt om mee te zingen. Spannend wordt het misschien niet echt, maar aanstekelijk is het zeker.

Met ‘Harvest’ komt er wat meer spanning in de EP. Dit nummer kent een sterkere opbouw: het begint met tikkende drums en zang die langzaam invult, gevolgd door opnieuw een krachtige riff waarin dit keer de postpunk-invloeden sterker naar voren komen. Opvallend is ook hier de prettige samenzang in het refrein. De coupletten klinken ingetogen, om dan in de refreinen los te barsten en te eindigen in een overtuigende climax.

In de al eerder uitgebrachte single ‘It Takes Two’ komt eigenlijk alles samen: de doorlopende gitaarriff zorgt voor spanning, het refrein blijft in je hoofd hangen en het geheel klinkt zowel poppy als edgy.

Wat opvalt aan deze EP is dat de zang vrij prominent in de mix staat. Op zich een begrijpelijke keuze, maar misschien zouden juist die sterke gitaarriffs nog wat meer mogen opvallen. Ook zou de band qua spanning in hun nummers nog wat kunnen groeien; het klinkt hier en daar net iets te braaf. Een rauwer randje zou een mooie toevoeging kunnen zijn. Met deze EP laat SEARCH:PARTY echter zien dat ze een duidelijke eigen richting hebben en smaakt het zeker naar meer.

(Alicia Walkowiak)

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12