3voor12 Overijssel

Review: debuutalbum 'Don't Know What Hit Me' van Cloudsurfers barst van de energie

De surf/punk-band brengt eerste plaat uit

Review: Jessilyn van de Coevering

Op 19 maart werd het debuutalbum van Cloudsurfers uitgebracht. Het album draagt de naam ‘Don’t Know What Hit Me’ en is zeer zeker een knallend debuutalbum.

Cloudsurfers
Cloudsurfers is een gevaarlijk lekkere mix van zonnige surf en stevige punk. Manische gitaarpassages en grungy vocals worden voortgestuwd door een vlammende ritmesectie. Cloudsurfers mengt het onberekenbare van Pulp Fiction, het zweet van Oh Sees en de garagepop van Together Pangea: that's a pretty fucking good milkshake!

Album
Don't Know What Hit Me is een persoonlijke en emotionele plaat voor zanger/tekstschrijver
Thom Liesting, maar wel op een optimistische en gevatte manier. Er komen onderwerpen aan bod zoals psychoses, angststoornissen, verwarrende relaties, psychiatrie, medicatie, ziekenhuistaferelen en de mentale strijd met jezelf, maar ook fijne jeugdherinneringen, reisherinneringen en de verwarring die bij lust en liefde komt kijken.

Kort nadat Cloudsurfers als band begon, zette corona een streep door de met optredens overladen agenda. De band leende vervolgens een paar duizend euro van de oma van Thom om de debuutplaat op te kunnen nemen. Aanvullend maakte de band zelf een handgeverfde merchline met T-shirts om de financiering rond te krijgen. Het DIY-gehalte ligt erg hoog bij de band: DKWHM is in eigen beheer uitgebracht.

Review
Voor wie een energiek album zoekt is ‘Don’t Know What Hit Me’ een mooie vondst. Het album barst van de energie. De songs zijn afwisselend en het is niet te ontkennen dat dit album een gezonde adrenalineboost kan geven aan de luisteraar. De gitaren zorgen er in combinatie met de krachtige vocals voor dat je er niet aan ontkomt om ontzettend te verlangen naar concerten en losgaan.

Aan het einde van het album zorgt de band ook voor een rustmoment van vier minuten met het nummer ‘Sincere’. Met dit nummer komt een wat meer gevoelige kant van de band naar boven. Het nummer ‘Sincere’ valt op tussen alle andere nummers omdat dit nummer de enige is met een langzamer tempo en een mildere sfeer. Het is het enige nummer waarbij de muziek niet barst van de energie. Dat roept de vraag op of dit nummer een voorbode kan zijn voor meer muziek in deze stijl of dat het enkel een tof experiment is van Cloudsurfers. 

Het album 'Dont Know What Hit Me' van Cloudsurfers is hier te beluisteren op Spotify

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12