3voor12 Utrecht

Maximoto brengt debuut-EP uit op SoHaSo-sublabel OOSSHA

Verfrissende house en een vleugje ambient op To Remain The Same

DJ en producer Dennis Rochat is goed in veel dingen, maar stilzitten is er daar niet een van. Op 6 mei bracht Rochat de eerste EP onder zijn nieuwe alias Maximoto uit: To Remain The Same, een houseplaat bestaande uit vier tracks. Het is in totaal de vijfde release van OOSSHA, het zusterlabel van SoHaSo dat gerund wordt door Nuno Dos Santos.

Stel dat je al twee dj-namen hebt, waarom zou je nog behoefte hebben aan een derde? Het antwoord is te vinden in het proces van de EP-release. “De nummers op To Remain The Same zijn grofweg geproduceerd tussen 2018 en 2019,” licht Rochat toe. “In eerste instantie was ik niet van plan om er iets mee te doen. Toen ik echter een keer met Nuno dos Santos zat en de nummers aan hem liet horen, zei hij: ‘Dit vind ik heel vet, laten we ze uitbrengen’. Onder mijn achternaam Rochat maak ik eigenlijk alleen techno, dus zo kwam de nieuwe naam Maximoto tot stand. Als ik met techno bezig ben, focus ik me vooral op sounddesign en het creëren van simpele sequenties. Voor Maximoto zijn het meer echte liedjes. Er zit een duidelijkere structuur in en de melodielijnen zijn prominenter.”

De eerst helft van de EP spreekt redelijk voor zich. Openingstrack ‘One Touch’ is een gezellige vloervuller met opgewekte, Italo-achtige lijntjes. Daarna volgt de titeltrack, een nummer met verfijnde disco-elementen dat slechts in een middagje tot stand is gekomen. Slowburner ‘Asking You To Wait’ lijkt dan weer uit een heel ander vaatje te tappen. Rochat: “Ik was eens een avond in Club WAS. waar ik Luke Cohlen de avond zag openen. Hij draaide een lange set met relatief veel ambient. Het inspireerde mij dusdanig dat ik thuis direct met een nieuw nummer aan de slag ben gegaan. ‘Asking You To Wait’ is hiervan het resultaat.”

Op de EP is tot slot nog een vrolijke remix te vinden van ‘One Touch’, gemaakt door de Duitser Lauer. “In de tijd dat ik als programmeur werkte bij BRET in Amsterdam, organiseerden we een keer een SoHaSo-labelnacht waar Lauer ook voor uitgenodigd was. Die avond draaide Nuno een hele oude versie van ‘One Touch’ die Lauer erg tof bleek te vinden. Drie jaar later was dat nummer eindelijk af en hebben we hem gevraagd voor een remix,” aldus Rochat.

To Remain The Same is nu te beluisteren op Spotify en tevens te koop op Bandcamp.

#news
Laatste nieuws en artikelen van 3voor12