Scyler heeft haar naam gekregen van haar moeder die deze naam ooit heeft gehoord in de Verenigde Staten. Scyler is trots op haar naam en ook haar beide ouders zijn trots op hun dochter die afgelopen week haar EP Something Or Anything in Cinetol heeft gepresenteerd. Daar waar haar eerste materiaal nogal erg ingetogen is geweest, geldt dat niet voor deze EP die volgens Scyler best een wat bombastisch karkater heeft. Vooral ook, omdat ze deze met een complete band heeft laten horen. Scyler heeft haar opleiding gedaan aan de Utrechtse Herman Brood Academie. ,,Het is heel praktisch en het gaat best snel”, zegt ze. Een opleiding waar ze het heel erg naar haar zin heeft gehad, vooral ook omdat ze zichzelf tijdens de opleiding enorm heeft ontwikkeld als muzikant en songwriter, wat weer te maken heeft met de aanpak van het opleidingsinstituut, waar onder meer Part Garden, Bowl en ook Féline Spiegel hun opleiding hebben gedaan.
Op woensdag 18 juni heeft Scyler haar EP ‘Something Or Anything’ gepresenteerd. Op de avond van haar optreden, zijn ook Marit Nygård en Luna Selene te zien en te horen. Zowel Marit Nygård als ook Luna Selene hebben vrij recent materiaal uitgebracht. Marit heeft dat in mei gedaan met 'Kleine Liefde' en Luna Selene met haar nieuwe single ‘What If?’ die min of meer kakelvers is.
Ingetogen begin en stevig vervolg
In korte tijd veel geleerd
Folk met shoegaze elementen
Klassiek element
De muziek is volgens Scyler vanaf de eerste dag folk muziek waarbij ze het iets ruiger heeft gemaakt. ,,Het heeft zelfs invloeden van shoegaze”, zegt Scyler over haar EP Something Or Anything. Daar zit ook een bepaalde aantrekkingskracht in. ,,Het zijn vooral de soundscape geluiden. Het mengt heel erg met elkaar samen als het gaat om de gitaren, de melodieën en het voelt voor mij als een klassiek stuk en daar haal ik ook inspiratie uit”, zegt Scyler. Dat klassieke element, is ook weer terug te vinden in de uitingen van Scyler.
Support van Marit Nygård en Luna Selene
Vleugen van klein kunst en gevoelige thema’s
Op die avond treedt Scyler niet alleen op. Ook Marit Nygård en Luna Selene uit Woerden doen de support. Marit schrijft op wat haar raakt. Het is Nederlandstalig met een flinke dosis kleinkunst. Net als bij Scyler zit ook bij Marit vleugen van folk in haar muziek die blij, boos, verdrietig of hoopvol kunnen klinken. Het is sowieso eerlijk. Haar meest recente muzikale wapenfeit is de single Kleine Liefde die Marit begin mei heeft uitgebracht. Begin dit jaar heeft Marit samen met De Medemensen De Eenmansorkest EP uitgebracht.
Luna Selene is net als Scyler ook een studente aan de Herman Brood Academie. Luna maakt vrij toegankelijke muziek en ze roert onder meer een belangrijk thema aan die de afgelopen jaren vaker is besproken door singer-songwriters en dat is mentale gezondheid. Dat is zeker een belangrijk thema bij de jongeren van nu. Het is niet alleen dat, maar ook familieproblematiek is een thema die Luna Selene aanhaalt. Ze komt uit Woerden en heeft inmiddels onder meer een radio optreden gedaan in Podium 107.1 bij RPL Woerden om juist daar haar werk te laten horen. Luna heeft ongetwijfeld haar nieuwe single What If? in Cinetol laten horen, want die is kakelvers.