Hoe is je nieuwe single ontvangen? “We hebben echt veel goede reacties gehad. Dat is leuk om te zien. We hebben dit nummer opgenomen tijdens de Popronde tour vorig jaar. Ik vond het wel spannend omdat we met ‘Optimist’ qua sound toch een andere richting zijn opgegaan. Ik was heel erg benieuwd wat de mensen ervan zouden vinden, hoe het nummer zou worden ontvangen. Als je een andere richting kiest dan weet je niet hoe de mensen het oppikken. Je kan het nooit voor iedereen goed doen. Maar uit de (meeste) reacties die we hebben gekregen blijk toch waardering en dat geeft ons veel voldoening.”
Kun je ons vertellen waar het nummer over gaat? “‘Optimist’ gaat over de wens om een bepaalde zwaarmoedigheid te kunnen loslaten. Ik denk dat je altijd het gelukkigst bent als je echt in het nu bent. Ik heb het nummer geschreven in een tijd dat ik heel erg bezig was met wat de toekomst zou gaan brengen en merkte dat mij dat vooral weghield van in het moment te zijn. Eigenlijk is nu het enige wat je echt hebt. Het heeft geen zin om alles te overdenken, om alles zo zwaar te maken. Dat is waar het nummer over gaat.”
In de afgelopen jaren zijn er best wat uitdagingen voorbij gekomen in het leven van Lotte. Ze merkt op dat met het ouder worden je andere inzichten krijgt en je bepaalde zaken makkelijker kunt loslaten. Hierdoor voelen de nieuwe songs ook wat lichter aan dan we van haar gewend zijn. “Het heeft veel te maken met je belevingswereld en hoe je daarin staat. Daar speelt het bewust worden van zaken een grote rol in. Als ik kijk naar mijn eerste single ‘Runner’ dan is die qua songwriting best wel donker en melancholisch. De tekst van ‘Optimist’ heeft een lichtere inslag. Ik denk dat dit ook wel een reflectie is van hoe ik nu in het leven sta.”