Even verderop, ook aan de rechterzijde van de Concourslaan, staat het Local Heroes-podium (waarom niet 'Helden van Hier'?): louter buurtgenoten vanaf 13.00 uur! Half uurtje spelen, half uurtje ombouwen, dat houdt de vaart er lekker in. Het spits wordt afgebeten door Joost Dijkema. Zijn album Sacred Revelations kent lovende kritieken. Met een beetje mazzel is het deze dag zonnig en droog en, met de bar binnen handbereik (helden van bier!), is het gitaarwerk van Dijkema een prima start van de middag.
Na We Love You Sally Lightfoot, die op de kalmte van Dijkema voortborduurt, speelt hiphopper Haas. Hij heeft zich bewust wat afzijdig gehouden de laatste tijd; hij is een nieuwe weg ingeslagen. De deinende hiphop is gebleven, maar hij speelt tegenwoordig met een band. Zijn plaat Dromen Zijn Er Om Je Wakker Te Maken komt later dit jaar uit, zijn set bestaat dus uit veel nieuw materiaal.
Daarna volgen Kinoo, Hollow Men, A Fugitive, Model Depose en LGHTNNG elkaar op. De helden van hier sluiten af met Electropoëzie: het wonderbaarlijke vehikel van Hans Hoeverloo en De Ridderbaas. Prekend, pratend, zingend en dwingend zal het materiaal van debuutplaat Voor De Moord, dat onlangs werd gedoopt, de open lucht in worden gekatapulteerd. Ongetwijfeld een passende afsluiting van het programma.