De eer van de aftrap is voor Share My Anger. Deze Friese old-school hardcore band speelt met hun mix van melodic hardcore, punk en metal een keiharde set. Er is een kort moment van ongemak in de bunker als één van de nieuwe nummers opnieuw ingezet moet worden, maar voor de rest is het keihard gaan. Van de teksten is door deze newbie geen woord te verstaan, maar de band slaagt er met een harde show en veel energie in hun woede te delen met het publiek.
Het kolkt behoorlijk onder de grond op zaterdag 24 januari. Voor de tweede keer organiseert CORE Booking Agency in de Popbunker in Leeuwarden het hardcore-event Built to Rise. Share My Anger, These Hands en Deafened to Death zorgen voor een letterlijk bewogen avond, waarvan niet iedereen zonder kleerscheuren naar huis gaat.
Het is harder, zwaarder, kwader bij These Hands. Deze heren zijn vanuit Helmond afgereisd om de bunker op z’n kop te zetten. Het publiek komt nu echt op gang en er beginnen meer en meer ledematen door de lucht te vliegen. Waar Share My Anger nog opriep tot ‘unity’ tijdens hun set, geeft These Hands meer het idee een massale vechtpartij te willen starten. De unity blijft ook hier altijd aanwezig, want zodra de bassist van de band onderuit gaat, wordt hij door het moshende publiek direct weer overeind geholpen.
Een optreden bij het Omrop Fryslan programma Noardewyn, voor de release van hun recente EP ‘Malefactor’, leverde afsluiter Deafened to Death veel kritiek op. Vanwege de expliciete albumcover vlogen de beschuldigingen van seksisme ze links en rechts om de oren. Maar het tegendeel is waar. Met een harde en strakke hardcore-metal set waar de emotie van af spat, maken ze duidelijk wat ze nou echt vinden en voelen.
Tussen de tracks door spreekt de band zich expliciet uit tegen geweld tegen vrouwen en hoe ‘motherfuckers’ andere ‘motherfuckers’ met rust moeten laten. Ironisch genoeg gaat het net tijdens hun set mis: een van de bezoekers incasseert een spin-kick in zijn gezicht, met een gebroken neus en bezoek aan de eerste hulp tot gevolg. Maar no hard feelings: je weet tenslotte waar je aan begint als je de moshpit instapt.