Grabbelton deelt de live locatie
Maar maakt vooral een belangrijk statement
Grabbelton is een nieuw collectief met onder andere Tom de Bruijn (Speakeasy en Tommy Brown) in de gelederen. Volgens het persbericht was het nog niet de bedoeling, maar de eerste single, 'Live Locatie Aan' van het kunstgezelschap is op 24 maart uitgekomen.
"Het nummer, genaamd ‘Live Locatie Aan’, stond nooit op de planning. De muziek voor het nummer was gemaakt, toen een week later het nieuws van Sarah Everard uitkwam volgde de tekst. Ondanks dat er andere plannen waren, besloot de groep het nummer zo snel mogelijk uit te willen brengen. Het is belangrijk dat dit gehoord wordt, en wel nu.", meldt het collectief in een persbericht. Wie het nummer beluisterd begrijpt direct wat hiermee bedoeld wordt.
In het nummer, spreekt/zingt Tom over een lompige lo-fi beat over hoe er met vrouwen wordt omgegaan in de huidige samenleving. Van het overmatig staren onder het mom van 'Kijken mag toch wel' tot het naroepen en betasten van vrouwen. Met als dieptepunt tragische situaties als de moord op Sarah Everard. De Bruijn pleit om de mannen beter op te voeden in plaats van vrouwen zich te laten aanpassen. Een boodschap die na de op Instagram viral gegane "Text me when you get home xx"-post, daadwerkelijk uitgevoerd zou moeten worden, in plaats van een loze hype te zijn.
Grabbelton probeert bij te dragen aan de oplossing van dit probleem. Dat met een ongeplande single. Want er schijnt een album aan te komen in een later stadium. Hopelijk is dat net zo activistisch als 'Live Locatie Aan', want van een beetje activisme is nooit iemand slechter geworden.