Bij 3voor12 Rotterdam leren we zoveel nieuwe lokale muziek kennen dat we er ondersteboven van raken. Om te voorkomen dat we iets missen tussen al dat moois, krijgt iedere inzending van ons een aantal vragen waarvan ze het belangrijkste deel zelf mogen kiezen: waarom maak je deze muziek, wie is er altijd te laat in de oefenruimte, wat is het beste podium van onze regio, wat stond er vroeger thuis op? Dat werk. De redactie heeft de vangst chronologisch gebundeld, samengevat en voor jullie gefileerd.

Kimmah - Vé Số

Kimmah heeft al een aantal flinke festivals op haar naam staan, maar afgelopen jaar beleefde ze haar full circle moment op Lowlands.

‘10 jaar geleden stond ik als 17 jarige op LL aan het begin van mijn muzikale ontwikkeling. Toentertijd in 2015 wist ik niet dat je als vrouw van kleur achter de booth kon staan, aangezien ik dat nog nooit eerder had gezien. Dit jaar mocht ik op Lowlands de Armadillow stage afsluiten op maandagochtend als laatste act, voor mij een soort gek full circle moment wat ik niet aan zag komen. Ik vind het super belangrijk dat ze ondertussen meer vrouwen en queers boeken zodat ook minderheden zich gerepresenteerd voelen op de dansvloer.’

Nu is ook de tijd rijp voor haar eigen debuut album, Vé Số. Omdat het praten over emoties niet altijd even soepel gaat, vormt de muziek haar rode draad. Thema’s als woede, frustratie en trauma zitten verpakt in een donkere elektronische sound die je juist in beweging zet. Stilzitten is niet echt een optie.

‘Mijn debuut EP gaat over de zoektocht naar identiteit tussen twee werelden en de contrasten die ik daarin tegen ben gekomen. Tussen Nederland en Vietnam, licht en donker, verleden en heden. Elk nummer vertelt een stukje van die zoektocht, waarbij ik muzikaal onderwerpen en gevoelens als geluk, bijgeloof, trauma en vluchtigheid probeer aan te snijden in een Aziatische context waar haast niet over gevoelens wordt gepraat.’

De Kleine Opstand - Nooit Meer

Instrumenten gebruiken om je ei kwijt te kunnen en ervaringen te kunnen delen. Dat is het motto van De Kleine Opstand, en dan wel het liefst in je moerstaal. Met hun single 'Nooit meer’ is de eerste stap gezet, nu nog een plek vinden in Rotterdam waar een distortionpedaal + een mening wordt gewaardeerd. Suggesties?

Tom Bruins - Waiting for the Rain

Tom Bruins heeft verhalen op zijn tong, en met zijn debuutalbum Waiting for the Rain bewijst hij dat hij ze weet te vertalen naar muziek. Het titelnummer laat meteen horen waarom je deze naam moet onthouden.

Tom beschrijft Waiting for the Rain als een songcyclus, geschreven voor vinyl: '...een tijdloos conceptalbum over opgroeien. Niet uniek in zijn thematiek maar zeer avontuurlijk in zijn vorm. Mijn debuutalbum is alles van singer-songwriter tot barokpop en prog-rock in één.'

'In mijn muziek leg ik de nadruk op de menselijke fixatie door de onzinnigheden van het dagelijks leven, en de vaak onbegrijpelijke wijze waarop men hierover met elkaar en zichzelf communiceert. Mijn inspiratie haal ik veelal uit literatuur en film, en ik ben dan ook erg geïnteresseerd in het effect, en de rol van fictieve personages in popliedjes; in hoeverre deze daadwerkelijk fictief zijn.

Op Waiting for the Rain komen er vier vertellers aan het woord: de kleuter, het schoolkind, de puber en de adolescent. We kijken door het raam naar binnen en zien telkens hoe een verteller zich door een bepaalde levensfase heen worstelt. Deze vertellers vallen niet samen met de maker ervan. Daarin verschilt mijn werkwijze met die van singer-songwriters die autobiografische teksten schrijven.'

Brecks - Sunday Morning

Waar muziek maken voor hem begon als uitlaatklep en uit de hand gelopen hobby, is het nu zijn beroep geworden. Ooit wil hij de Ziggo Dome in, maar eerst is het opbouwen van naamsbekendheid een must voor Brecks. Met zijn nieuwste singles Sunday Morning en Lood In Me Schoen lijkt dit steeds dichterbij te komen.

Marco Martens & Royal With Cheese - Dicht & Dans

Soms heb je gewoon te veel te vertellen en dan móét je wel de muziek in. Al twintig jaar combineren Marco Martens & Royal with Cheese tegendraadse hiphop met de rauwe energie van punk. Na drie albums is hun vierde kindje geboren, Dicht & Dans. Met dit album laten ze wederom zien dat ze niet schromen om de tegenkracht die de ‘mensen in charge’ veroorzaken, recht in de ogen te kijken en aan te moedigen. '..uit chaos komt een tegenbeweging voort.'