Dat AlascA weer terug is, heeft de Volendamse band al laten horen met de single Ophelia en ook met Scraps. Dat AlascA zich niks laat voorschrijven, blijkt wel want Ophelia is op de streamingsdienst Spotify wel te vinden en Scraps kun je vooralsnog alleen kopen bij het label King Forward Records waar de band hun materiaal uitbrengt.
Het doet even denken aan de tijden dat Frank Bond in de gedaante is gekropen van Francis Alban Blake. More Is Not The Answer en zo is het met de nieuwe single van AlascA ook het geval. Wie naar The Sound Of Life Passing By luistert, lijkt wel iets te horen van het personage Francis Alban Blake. Zelfs de cover van de single zelf doet je daar wel een beetje aan denken.
Op de nieuwe single The Sound Of Life Passing By hanteert AlascA een folkorkestbenadering om een absoluut meesterwerk van de single af te leveren. Het is een song dat bestaat uit stiltes rond de spaarzame bewegingen die de individuele instrumenten maken in hun delicate sonische dans. De klankcontrasten zijn net zo scherp als de tekst waarin de dood onder ogen wordt gezien om zin te vinden in het leven. AlascA's song is een meditatie waar luisteraars deel van uitmaken. Een twijfelverbrijzelende ruimte waarin iedereen kan verblijven. Het is bijna de gedachte van de poëtische en muzikale filosoof Frans de Blaak oftewel Francis Alban Blake.