We staan in een klamme kelderbar in Vera. Schau Schau kruipt ruim twintig minuten na het geplande tijdstip achter hun instrumenten. Ze spelen met een man minder: de drummer van de band is vervangen door een elektronische drumkit. De band weet te verrassen met deze extra laag aan elektronische klanken.
Schau Schau bracht hun debuut-EP Waypoint in november 2024 uit, en hun Spotify telt zo’n tien nummers. Een korte set dus, maar wel eentje vol belofte. Het begin doet sterk denken aan New Order: gitaarriffs die op zichzelf al krachtig zijn, aangevuld met elektronische drumklanken geven dat 80s new wave-gevoel. De zang mag tijdens de eerste nummers van de set zowat achterwege blijven, want instrumentaal is het eerste nummer eigenlijk al af.
Toch voegen de vocalen halverwege de set echt iets toe. Ze lijken beter bij de instrumentatie te passen dan aan het begin. Qua genre positioneert Schau Schau zich als post‑punk met elektronica, maar live voelt het meer als rauwe, elektronische rock. De drums zijn elektronisch, synths zijn aanwezig, en vooral dat laatste voegt echt iets toe aan de new wave-sound. Het is het gitaarspel dat de show steelt: scherp, vol en meeslepend.