#RSD14: Alle Record Store Day instores bekend, o.a. Triggerfinger, Boxer Rebellion, Blaudzun #RSD14: Alle Record Store Day instores bekend, o.a. Triggerfinger, Boxer Rebellion, Blaudzun

270 in totaal, Velvet pakt flink uit, Waterput en Plato ook goudmijnen voor gratis sessies

, Ingmar Griffioen, met hulp van Ralph-Hermen Huiskamp

#RSD14: Alle Record Store Day instores bekend, o.a. Triggerfinger, Boxer Rebellion, Blaudzun

270 in totaal, Velvet pakt flink uit, Waterput en Plato ook goudmijnen voor gratis sessies

Ingmar Griffioen, met hulp van Ralph-Hermen Huiskamp ,

Inmiddels horen de instores net zo bij Record Store Day als de verkoop van gelimiteerde uitgaven. Zaterdag 19 april vinden weer in platenzaken door het hele land gratis optredens plaats. 3voor12 legde de hand op de hele lijst met 270 instores, zodat jij weet welke bands je kan gaan kijken tijdens het spitten in de platenbakken. Record Store Day is volgens organisator Marije van Veen weer gegroeid en staat voor "een divers programma met veel genres waaronder ook jazz en hiphop. Ik denk dat voor elke doelgroep wel een act op het programma staat. De papa's met linnentasjes komen net zo goed aan hun trekken als de tienermeisjes."

3voor12 viel een aantal zaken op:

- Record Store Day telt dit jaar zeven nieuwe onafhankelijke platenzaken: The Basement Recordstore - Apeldoorn, Home Of Entertainment - Kampen, Irrational Library - Haarlem, Rainbows End - Haarlem, Jan Cas Sombroek - Volendam, Vinyl Destination - Tilburg en Velvet Music - Den Haag. Vijf huisvesten ook instores (alleen de twee Haarlemse niet).
- 12van3voor12-acts Town Of Saints, The Future's Dust, Taymir, Rita Zipora, Afterpartees en Twin Shades doen goede zaken.
- We tellen aardig wat Belgische acts zoals Eriksson Delcroix, Dans Dans, Mintzkov, Triggerfinger en Intergalactic Lovers.
- Bij Sounds Tilburg hebben ze maar één optreden geboekt, maar dat betreft wel Hallo Venray.
- De zaken van De Waaghals in Nijmegen en Arnhem mogen met De Staat ook niet klagen, terwijl Kroese (Arnhem) met Blaudzun, Moss, Jett Rebel, Go Back To The Zoo en Chef'Special menig NL festival naar de kroon steekt.
- Ambassadeur Kensington speelt vier keer, voormalig ambassadeur Triggerfinger brengt dat weekend zijn nieuwe plaat uit en speelt in Venlo. Ook Blaudzun was al eens ambassadeur, hij doet dit jaar drie zaken aan. Tim Knol is er ook weer, in Heerlen dit jaar.
- De (vooral over Zuid-Holland goed verspreide) Velvet-winkels huisvesten stuk voor stuk heuse mini-festivals.
- Let op de samenwerkingen met podia en festivals in Deventer (Burgerweeshuis), Apeldoorn (Gigant) en Utrecht (Tweetakt Festival).
- Paaspop heeft ter gelegenheid van RSD een muziekshop op het terrein waar o.a. Candybar Planet, Navarone, Black Bottle Riot en Taymir intieme shows geven.
- Platenzaakicoon van 2013, Johan Dollekamp van Popeye in Hengelo, heeft het programma nog niet rond.

Recordfriend, Amsterdam
12.00 Ester
14.00 A Song Journey
15.00 Two Hearts Bleeding
16:00 Kapok

Fame, Amsterdam
10:30 Tessa Rose Jackson
12:00 Joep Pelt
16:30 Blue Grass Boogieman

Rush Hour Records, Amsterdam
17:00 Jungle By Night

Eardrum Buzz, Amsterdam
13:30 Sky Pilots
15:30 Bade

Velvet Music, Amsterdam
12:00 Beans & Fatback
13:00 Number Nine
13:30 Beatrice van der Poel
15:00 Soul Sister Dance Revolution
16:00 Krach
17:30 A Song Journey
19:00 Shaking Godspeed

Record Palace, Amsterdam
11:45 Maggie Brown
15:00 Stefany June

Concerto, Amsterdam
12.00 The Vagary
13.00 Kris Berry & Perquisite
14.00 The Strypes
15.00 Wicked Jazz Sounds band
16.00 The Kik
17.00 Ian Siegal

The Independent Outlet, Amsterdam
14:30 Elle Bandita
18:00 Death Alley

Jan Cas Sombroek, Volendam
13:00 Martine Bond
14:00 Project Bongo
15:00 Vast Countenance

't Oor Hilversum
12:00 Giant Tiger Hooch
13:00 De Kik
14:00 Bade
15:30 Mark Lotterman
18:00 The Upsessions

't Oor Almere
11:00 Ad Vanderveen
12:00 Tessa Rose Jackson
14:00 Mark Lotterman
15:30 Go Back To The Zoo
17:00 Giant Tiger Hooch
19:00 BlackBoxRed

Coco Records, Zaandam
12:30 Mark Lotterman
14:00 Joep Pelt
15:00 Tes

Velvet Music Alkmaar
10:30 Sky Pilots
11:30 Our Minor Fall
12:00 Amsterdam Klezmer Band
13:00 Jacco Gardner
13:45 Inge van Calker
15:00 Valour Up Twice
16:00 Naive Set

Rainbows End Records, Haarlem
11:00 Inge van Calkar
14:00 The Vagary
15:00 Channah

Sounds Haarlem
12:00 Beatrice van der Poel
13:30 Beans & Fatback
14:30 Giant Tiger Hooch
17:00 Bade
18:00 Baskerville

North End, Haarlem
13:00 A Balladeer
14:00 Ad vanderveen
16:00 Novack
17:00 Kensington
18:00 The Benelux

Franck Leenheer, Leiden
12.00 - 14.00 uur: Yorick van Norden (ex The
Hype)

Plato Leiden
12:00 Rico & A.R.T.
14:00 James and Black feat. DJ Phil Ross (VS)
16:00 My Baby
17:00 The Vagary

Velvet Music Leiden
11:00 Mark Lotterman
12:00 Kapok
13:00 Baskerville
14:00 Laura Vane & the Vipertones
15:00 Blue Grass Boogieman
16:00 MTT
18:00 Rogier Pelgrim
19:00 Krach
20:00 Diggy Dex

Velvet Music Den Haag (Paagman)
10:00 Sven Hammond Soul
11:00 Taymir
12:00 Marike Jager
13:00 Soul Sister Dance Revolution
14:00 Diggy Dex
15:00 Revere
16:00 Amsterdam Klezmer Band
17:00 De Staat

Velvet Music Delft
12:00 Elle Bandita
13:00 Afterpartees
14:00 Marike Jager
14:45 Rico & A.R.T.
16:00 Sky Pilots
17:00 Ugo
18:00 Soul Sister Dance Revolution
19:00 Boxer Rebellion (semi akoestisch)
20:00 Sven Hammond Soul
21:00 Chef'Special
22:00 De Staat
23:00 afterparty in club Ciccionina

Free Music High Fidelity, Gouda
13:00 Danny Vera
14:00 Dudettes
15:00 Baskerville
17:30 Shaking Godspeed
18:30 My Baby
20.00 Kensington

Velvet Music Rotterdam
11:00 Dans Dans
12:00 Laura Vane & the Vipertones
13:00 Taymir
15:30 Little Kicks
16:15 Dudettes
17:00 Revere

Plaatboef Rotterdam
11:00 De Kik
17:00 Happy Camper

Velvet Music Dordrecht
10:30 Laura Vane & the Vipertones
12:00 Happy Camper
13:00 Novack
15:00 Mintzkov
16:30 Intergalactic Lovers
18:00 Coppersky
19:00 De Staat

Plaatboef Utrecht
12:00 Bade
13:00 Broeder Dieleman
15:00 Our Minor Fall
17:00 Mark Lotterman

Plato Utrecht
12:00 MTT
13:00 Jungle By Night
14:30 Secret Act
16:30 The Black Atlantic + Black Oak | Locatie: The Village
17:00 Hallo Venray

Utrecht: Afterparty Neude ism Tweetakt
20:30 Three Imaginary Boys
22:00 Bluegrass Boogiemen

Velvet Music Amersfoort
10.00 Clean Pete
10.40 Blaudzun
12:00 My Baby
13:00 Maggie Brown
14:00 The Benelux
15:00 Kensington
16:00 Taymir
17:00 Tessa Rose Jackson
18:00 Go Back To The zoo

Vinyl Archief Hardewijk / Rock Heaven
14:00 Tessa Rose Jackson
17:00 Use of Ashes

MARMURGOmusic, Zierikzee
11:00 Danny Vera
14:30 Rita Zipora

De Drvkkery, Middelburg
10:30 Rita Zipora
15:00 Clean Pete

Waterput
10:15 Reena Riot
11.00 Eriksson Delcroix
11.45 Id!ots
12.30 Intergalactic Lovers
13.30 Dans Dans
14:30 Happy Camper
15.30 Tangarine
16.30 Marike Jager
17.15 Clean Pete
18.00 Mintzkov
19.00 Sky Pilots

Roots Mail Music, Breda
11:30 Blue Grass Boogieman
13:00 Billy & Bloomfish
15:15 Broeder Dieleman

Tunes Vile, Breda
14.00 MTT DJ set
15.00 Huiboki DJ set
16.00 Disco in The Disco DJ set

Velvet Music Breda
10:45 Happy Camper
12:00 Hallo Venray
13:00 Revere
13:45 Mintzkov
15:30 Awash
17:15 Myriam West
18:00 Taymir

Sounds Tilburg
14:30 Hallo Venray

Vinyl Destination Tilburg / Selected Sounds
17:00 T.S. Eliot Appreciation Society

Pieter van Os, Den Bosch
12:00 Clean Pete
16:00 Beatrice van der Poel

CD Kiosk, Oss
12:00 Daisy Cools
15:00 T.S. Eliot Appreciation Society

Ray Elpee, Eindhoven
11:00 T.S. Eliot Appreciation Society
13:00 Hunting The Robot
14:00 Left

Sounds Venlo
10:00 Afterpartees
11:00 Mintzkov
13:00 Triggerfinger
14:15 Blaudzun
15:30 Doug MacCleod
17:00 Chef'Special

Vinilo, Maastricht
11:00 Hunting the Robot
12:00 Southern Sunrise
13:00 Reena Riot
14:00 Coppersky

Satisfaction Records, Heerlen
12:00 Coppersky
15:00 Tim Knol
16:00 Southern Sunrise

Waaghals Nijmegen
11:30 De Staat
13:30 Marine Lights
14.30 Lucky Fonz III

Kroese Nijmegen
11:00 Go Back To The Zoo
12:00 Chef’Special
13:00 Moss
14:00 Jett Rebel
15:30 Rogier Pelgrim
17:00 Sven Hammond Soul

Velvet Music Ede
11:00 Emily Jane White
12:00 Rogier Pelgrim
13:00 BlackBoxRed
14:45 Danny Vera
15:30 Tessa Rose Jackson

Waaghals Arnhem
13:30 De Staat
14:30 Shaking Godspeed
16:00 Afterpartees
17.30 Marine lights

Kroese Arnhem
11:00 Krach
12:00 Jett Rebel
13.00 Go Back To The Zoo
14:00 Chef’Special
15:00 Sven Hammond Soul
16.00 Moss
17.00 Blaudzun

Wim's Muziekkelder, Doetinchem
10:00 Tim Vantol
12:00 Raw Flowers

Gigant/
The Basement Record Store, Apeldoorn
13:00 Reiziger (The Basement Recordstore)
14:00 The Fire Harvest (Gigant)
14:30 The Black Atlantic (The Basement Recordstore)
16:00 Town of Saints (Gigant)
17:00 Emily Jane White (Gigant)
18:00 Cian Nugent & The Cosmos (Gigant) Waldo / Gigant

Plato/Praamstra Deventer/Burgerweeshuis, Deventer
Akoestisch Plato Deventer / Boekhandel Praamstra
12:00 Tim Vantol
14:30 Reiziger
15:30 The Fire Harvest
Burgerweeshuis cafe: versterkt
20:00 Danny Vera
21:00 Amsterdam Klezmer
22:00 BlackBoxRed

Variaworld, Deventer
11:30 Jack Ellister
15:30 Twin Shades
17:00 Danny vera

Koning Willem, Deventer
13:30 From New Orleans to Nashville
14:30 Live Acoustic
15:30 From New Orleans to Nashville

Plato Zwolle
12:00 Meindert Talma
13.30 Color Reporters
15:00 Customs
17:30 Rico & A.R.T.

Minstrel Music, Zwolle

12:00 DJ's Soulclap Collectief
15:00 Emily Jane White

HOE, Kampen
12:00 Tangarine
13:00 Adam & The Relevants
15:00 Orange Skyline
17:00 Elle Bandita

Blue Music, Kampen
11.00 The Fire Harvest + Reiziger
13.45 Twin Shades
14.30 Town of Saints
16.30 The Futures Dust

Vanderveen, Assen
11:30 The Black Atlantic
12:30 Kensington
14:30 The Futures Dust

Evelyn Novacek, Hoogezand
12:00 Town Of Saints
13:00 Reveller
17:30 Adam & The relevants

Hekman Muziek, Winschoten
14:00 Dekker en Hielke Koning

Elpee Groningen
15.00 Projectmanager featuring Edwin Timmers + The Kryng

Plato Groningen
10:00 The Future’s Dust
11:00 Color Reporter
12:00 Cinnamon Beach
13:00 Kraantje Pappie
14:00 Next of Kin
15:00 Reveller
16:30 Plan Kruutntone
17:30 Inge van Calkar

nu op 3voor12