2hollis is de opmerkelijkste verschijning van Lowlands, een spierwitte Legolas met ultrahippe Y2K leren skinny jeans, staalharde buikspieren en totale superstervibes. Enerzijds is-ie de toxic situationship final boss, die in zijn liedjes over messy relaties, slechte coping mechanismes en gebroken met de ene na de andere rode vlag strooit. En anderzijds zit-ie ergens tussen avant-garde popproducer en rage-rapper a la Carti, met een aantrekkingskracht op jonge goons die gek gaan in de moshpit.
Dankzij die combinatie heeft-ie online een obsessieve cultfanbase opgebouwd (vorig jaar verkocht hij er de Ronda mee uit!), maar… die fanbase vertaalt zich niet per se naar Lowlands, zo blijkt in de kwartvolle Bravo. Wie zomaar aanloopt lijkt vervolgens een beetje verrast door hoe extreem de producties van die catchy liedjes eigenlijk zijn: allereerste liedje ‘star’ explodeert na twee minuten met een mokerlompe, overstuurde rawstylekick, met synths die uit een 8-bitcomputerspelletje zouden kunnen komen en samples van een vrouw die schreeuwt alsof ze zojuist een slap lichaam in de kelder heeft ontdekt. Idem ditto ‘Hurt’, met autotunevocal die volledig van het bandje komt terwijl hijzelf als een demon aansporingen in de microfoon gilt.

Het probleem is niet eens zozeer dat het nauwelijks LIVE is, da’s ook niet zo bij Playboi Carti en Ken Carson. Verlicht in het tegenlicht van de flitsende lichtproductie ziet dit er ook waanzinnig uit en 2hollis speelt een repertoire aan louter bangers. Het probleem is vooral dat de Bravo veeeeel te groot is, en hij dus verzuipt in de gapende leegte rondom de moshpit. Too bad, want in een kleinere tent had deze vibe veel beter kunnen overkomen.
Het oordeel
Niet per se goed, wel heel erg cool.
Het nummer
‘two bad’
Volg Lowlands het hele weekend via de livestream van NTR, VPRO 3voor12 en NPO 3FM, op NPO 2 Extra en NPO Start.
