Bawrence of Aralia vindt zijn vrijheid in fijnzinnige indiefolk
Videoclip ‘Bawredom’ kondigt avontuurlijk debuutalbum aan
De vijf leden van het Maastrichtse Bawrence of Aralia grossieren al een paar jaar in absurde bandnamen. Ze waren eerder betrokken bij Amish Winehouse, The Jens Maurits Orchestra en Bounty Island. En nu hebben ze zich dus vernoemd naar Lawrence of Arabia, een Britse avonturenfilm uit 1962. De avonturier in kwestie heet echter Bawrence, het onontgonnen land van melk en honing Aralia. Op de leadsingle van het gelijknamige album, begin oktober uit via Subroutine, blijkt de weg te leiden naar fijnzinnige indiefolk die zo zachtjes door de trommelvliezen kabbelt als de Maas door Maastricht.
En dat terwijl frontman Martijn Riksen het volume op ‘Bawredom’ juist verder opdraaide dan hij ooit deed. ‘Amish Winehouse was een folkband zonder drums’, herinnert hij zich. ‘Heel ingetogen, bijna singer-songwriterachtig. Als we in een drukke zaal of kroeg speelden, verzopen we gewoon. Ik had heel erg behoefte aan iets energiekers. Natuurlijk is Bawrence of Aralia nog steeds niet heel hard, maar in vergelijking met wat ik vroeger deed voelt het als een ontlading.’
Een belangrijke rol is daarin dus weggelegd voor drummer Lucas Kramer, een bandlid van Jens Maurits Orchestra. ‘Hij heeft een eigen studio in Maastricht waar we het album zelf hebben opgenomen’, legt Riksen uit. Net als Riksen en diens broer, ook een van de bandleden, is Kramer een alumnus van de Maastrichtse Kunstacademie. De videoclip die vandaag verschijnt, komt uit zijn koker. Riksen: ‘De oorspronkelijke video is vier keer vertraagd en duurt negen minuten. We hebben hem nu aangepast op de sleutelmomenten in het nummer. Telkens als er een couplet of refrein wordt aangekondigd, wordt dat op een bepaalde manier weerspiegeld in de video. Alles paste wonderwel.’
Ontdek hier meer kersverse muziek en luister hier de allerbeste nieuwe tracks uit Nederland. De tofste Nederlandse nieuwelingen vind je ook in onze Hollandse Nieuwe-playlist op Spotify.