Album van de Week (15): Hiqpy
Langverwacht debuut vol shoegaze- en indierocksongs
Drie jaar geleden speelden ze op Popronde, een jaar later stonden ze op Noorderslag, en vervolgens veroverde de Amsterdamse band talloze zomerfestivals, maar opvallend genoeg bleef eigen muziek al die tijd nog uit. Des te groter is de impact van hun debuutalbum, dat het lange wachten helemaal waard was.
Hiqpy stond doodleuk al op Best Kept Secret én Into The Great Wide Open, nog voor ze ook maar één nummer hadden uitgebracht. Na hun slechts-een-kwartier-durende optreden op Noorderslag was iedereen namelijk meteen verkocht, en vanaf dat moment waren ze niet meer van festivalpodia weg te denken. Engelsman Danton Supple stapte rond die tijd op ze af, met de vraag of hij hun debuut mocht produceren. Toen ze hoorden dat hij eerder werkte met grootheden als U2, Morrissey en Coldplay, hoefden ze daar natuurlijk geen seconde over na te denken: volmondig ja!
En zo rolde Slow Death Of A Good Girl eruit. Aan de ene kant energieke indierocksongs met sterke gitaarpartijen (zoals ‘Bowie’s Pressure’), maar ook melancholische en dromerige melodieën die opbouwen tot een krijsend shoegaze-geluid (op ‘Something’). Danton Supple laat de galmende climaxen op elk nummer zó klinken dat je er een heel stadion mee kan vullen. Genoeg distorted gitaarsolo’s, maar ook zachte delay-gitaarpartijen om van te snoepen (op Hedgehug doet gitarist Victor een goeie The Edge), terwijl de ritme-sectie op de coolste manier meerockt.
Op het Wolf Alice-esque ‘Red Flag Magician’ zingt frontvrouw Abir Hamam ‘So have you seen my boundaries? They were there before we met a minute ago’ en ‘Girl In Red’ gaat over het ontdekken van verlangens en fantasieën. Oftewel: klassieke coming-of-age onderwerpen. Ook de titel zegt veel. Een ‘good girl’ cijfert zich volgens Abir weg, en dat doet zij niet meer: met haar geblondeerde haar, donkere ogen en kenmerkende rode accessoires zet ze zichzelf juist nadrukkelijk op de voorgrond, in de spotlight.
Op 16 april speelt Hiqpy hun album integraal in 3voor12 Radio op 3FM.
Tourdata:
25 april - Doornroosje (Nijmegen)
9 mei - Rotown (Rotterdam)
16 mei - Poppodium (Tilburg)
24 mei - Oosterpoort (Groningen)
5 juni - Paradiso (Amsterdam)
Accepteer de 'social' cookies voor deze 'spotify'-embed.